Wpis z mikrobloga

@Murasame: dopiero zaczynam przygode i gram na mapach bez robali. Daj jakis fajny kanal jutubowy z tutorialami bo doszedlem do sciany gdzie robienie wszystkiego manualnie jest awykonalne , nie umiem kabli klasc, puszczac robotow . Nie wiem jak liczyc wydobycie vs produkcja
  • Odpowiedz
@wolepiwo oglądanie tutoriali psuje zabawę z tej gry. Nauczenie się samemu podstaw i znalezienie rozwiązań jest właśnie całą przyjemnością która płynie z factorio.

Wg mnie dopiero high-end to jest miejsce gdzie można się posiłkować czyimiś rozwiązaniami /blueprintami. Wcześniej to bez sensu, to single player, tu nic nie trzeba szybko i zaraz.

Chciałbym się "odumieć" chociaż na chwilę i odkrywać tą grę jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@wolepiwo: Ogólnie zasada jest tak:

Robisz na początku przetapialnie, które produkują żelazne płytki, miedziane itd. Puszczasz to kilkoma taśmami w którą stronę, możesz zacząć od dwóch taśm na jedno i drugie, choć gwarantuje ci, że ci braknie, 4 będzie ok.

Potem odbijasz sobie rozdzielaczem w którąś stronę i robisz np. zielone układy, po czym prowadzisz ścieżkę na mainbus i robisz nową taśmę na której lecą do przodu te
  • Odpowiedz
@Murasame: @mojemacki @PanzerWaffel Dzieki za te kilka zdan . Zawsze to cos do przodu ;) Mam okolo 50 godzin w grze , doszedlem do zółtej mikstury ( czyli baterie/ kompozyty , silniczki ) itp klimaty. Wogole nie uzywam kopiuj-wklej i zadnych pomagajek w grze . To tak jak ten stary dowcip #suchar #gimbynieznajo ( pewnie przekrece ale chodzi o zasade ) jak to syn
  • Odpowiedz