Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka
UPDATE
Do postu o mitycznych "najwyzszych" szwajcarskich i angielskich emeryturach Muminow.
Pojawily sie nowe zmienne wiec warto je tutaj wrzucic.
Mialo byc wg Muminowej 25 lat pracy w Anglii a na spowiedzi u Predatora Mumin przyznal ze byli w Anglii 17 lat a nie 25 i to pobytu a nie samej pracy.
Przyznal tez ze mieszkali troche w Czechach ale nic o pracy wiec tez nie wiadomo czy pracowali i odprowadzali skladki na te mityczne emerytury.
Na lajcie u siebie Filip powiedzial ze do Szwajcarii wyjechali pod koniec 2020 a wyprowadzili sie na poczatku 2023 co daje 2 lata z hakiem a nie 3 lata pobytu i pracy w Szwajcarii jak twierdzi Muminowa.
I tez pojawia u Filipa kolejna niescislosc bo zarowno on jak i Muminowa najpierw mowili ze wyjechali z PL kiedy on mial 8 miesiecy a wczoraj juz mowil ze wyjechali kiedy mial 5 czy 6 lat a w PL byli 8 miesiecy kiedy zjechali ze Szwajcarii przed wyjazdem do Kambodzy.
Ogolnie to kij wie gdzie i ile oni byli pracowali ale przy zalozeniu ze Filip ma teraz 25 lat ( pole do dyskusji bo sa rozne tego wersje ) to by sie ukladalo jakos na lini czasu - 5 lat w PL , 17 w UK, 2 lata w Szwajcarii, 8 miesiecy w PL i 6 miesiecy w Kambo Raju ( a ten pobyt w Czechach to chyba przez przypadek kiedy jechali ze Szwajcarii do Bydgoszczu zle skrecili i zgubili sie w Rzacholeckim Lesie u Rumcjasa ;)
Podejrzewam ze to nie jest ostatni UPDATE w kwestii tych bajkowych emerytur bo przed nami lajt Muminowej u Predatora i pewnie kolejne newsy .
  • 10
@novellista: To dokładnie tak jak z tą wizą w ostatnim dniu, bo coś gdzieś ktoś powiedział, nic z tego nie zrozuimeli ale przyjęli za oczywistość. Tak jak przyjazd do Kambodży bo pooglądali "szczęśliwą" rodzinkę klapka i otwarcie biznesu gastro bo wyobrażali sobie, że Khmerzy tylko na to czekają i wszystko inne...
Takie przygłupy żyją na podstawie opowieści po pijaku, jak jeden przygłup im coś powiedział to tworzą o to wyobrażenie całej
@Nightshift_: na moje wyjechali w 2004 lub 2005 roku. Do UK i byli zapewne do 2020, bo lockdown covidovy był tak restrykcyjny, że mało kto wtedy miał pracę. Szwajcaria zaś w tym czasie podchodziła bardziej liberalnie do covidu.
Setelmenty scheme z uk o ile w ogóle o nie aplikowali o nie mogą im wygasnąć po 5 latach. Jeśli o nie nie aplikowali w terminie mogą mieć zamknięty powrót do UK
@Towarzysz_Sobaka: raczej mi chodzi o te niby wypracowane lata emerytury bo klamia za kazdym razem inaczej. Raz ze 35 lat pracy, innym razem 25 a mi sie nie zgadzaja ani te lata , ani daty. A najbardziej widoczny dla mnie jest fakt ze oni przez te lata niczego sie nie dorobili. Ani domu , ani mieszkania ani czegokolwiek . Dwie dorosle osoby pracujace przez 25 lat to na bank musza miec