Wpis z mikrobloga

@hansschrodinger: A ten ze screena straszy? Bo mi to wygląda na normalną informację, bez grama komentarza. Straszył to np. turboszur Grzesiowski, który chyba cały czas nie wyjaśnił jakim cudem łagodny wariant covidu nie zabił 10% Polaków.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@MagicznaRuda: dobrze to ile testów było robione w tym 2021 r.? Jak zmieniał się sposób liczenia zgonów na covid?

Wiadomo. To jest prosta statystyka.


So, when it comes to getting a representative sample, sample source is more important than sample size.

Dlatego podajesz takie dane jak wyżej xD. Nie podając liczby testów i sposobu liczenia tego kto umarł z jakiego powodu. Kiedys był test ktoś miał covid, to zmarł na covid.
dobrze to ile testów było robione w tym 2021 r.? Jak zmieniał się sposób liczenia zgonów na covid?


A zmieniał się? Jakiś nowa metoda liczenia została wprowadzona, czy co?

dobrze to ile testów było robione w tym 2021


Już ci mówiłem że nie ma to większego znaczenia ze względu statystycznego. Po osiągnięciu odpowiedniej liczby dalsze zwiększanie dokładności może być pomijane, dlatego że wpływ nie jest istotny. Dlatego robi się zwykle badania na
@sredni_szu:

A ten ze screena straszy? Bo mi to wygląda na normalną informację, bez grama komentarza. Straszył to np. turboszur Grzesiowski, który chyba cały czas nie wyjaśnił jakim cudem łagodny wariant covidu nie zabił 10% Polaków.


To jest przydupas Pyrcia, Szur Ciesielskiej albo innego grzesiowskiego z twittera, tacy jak on dalej siedzą w covidowej bańce.