Wpis z mikrobloga

  • 1
Rok temu mówiłem, że szkoda wykrwawiać nadaremnie Ukrainę, bo nie da sie pokonac Rosji i trzeba się z nią dogadać nawet kosztem Ukrainy. Od ruskich onuc mnie wyzywano. Krzyczano ze Ukraińcy zaraz pokonają Rosję i zdobędą Krym.To teraz Rosja już nie chce sie dogadywać, bo jest silna i to Zachód sie będzie dogadywać i nie tylko kosztem Ukrainy, ale i naszym.
  • Odpowiedz
  • 2
@pamareum:

Bartosiak mówił w tym materiale, ze teraz to juz po ptokach i raczej powinniśmy nie podskakiwać. Teraz to tylko pilnowac musimy, zeby nas za bardzo nie sprzedano.

Kuśwa, a wydawało się, że odbudowanie czegoś na wzór I RP koalicji państw śrokowoeuropejskich, i dania kopa Rosji żeby poleciała aż do Azji jest realne. Jeszcze się łudzę, że jakiś cudem to wróci. Ale wiem też, że jak to w życiu okazje przychodzą i odchodzą te okienka mozliwości otwieraja sie na chwilę, ale potem zamykaja na kilkadziesiat lat. A niewykorzystane okazje się
  • Odpowiedz
@oydamoydam: albo nie podskakiwać, albo jednak walczyć z niewiele większym niż dla Ukrainy, ale jakimś na pewno wsparciem NATO.

Jeżeli już to ja bym chciał, żeby wojna z Rosją nie była na naszym terytorium (czy raczej jej lądowa odsłona chociaż), tylko w krajach bałtyckich i/lub na Białorusi. I na coś takiego bym mógł pójść. Ale ja o tym nie decyduję, zresztą walczyć też nie zamierzam, bo w imię czego niby
  • Odpowiedz
  • 0
@pamareum: Jeśli Amerykanie odejda a zachodni Eurpejczycy nie majac armii zechcą sie dogadywać z Rosją oddajac jej nas, poświęcając nasze interesy to co my możemy zrobić wobec pół milionowej rosyjskiej armii?

Liczy sie teraz tylko siła. Rosja ja ma, a my nie. Co moga dziś zrobić Ukraińcy walcząc do upadłego prócz zniszczenia kraju i śmierci swoich najlepszych ludzi? Taka walka nie prowadzi do zwycięstwa, a tylko osłabia i w efekcie
  • Odpowiedz
@oydamoydam: @pamareum ale pieprzycie Polska zrobila akurat bardzo duzo i co niby Kaczynski czy Tusk mogli wiecej? Kuzwa nawet Kwasniewski jeszcze w 2004 roku wyciagal Ukraine na Zachod to nie jest ze Polska nie prubowala robila to stale od 30 lat. Ukraincy podkladali sie propagandowo na kazdy mozliwy sposob a o jakiejs wiekszej wspolparcy w regionie to dopiero mysleli ostatnio. To nie jest 38 rok gdy sanacja rzeczywiscie sie
  • Odpowiedz
  • 0
@Miniu30:

ale pieprzycie Polska zrobila akurat bardzo duzo i co niby Kaczynski czy Tusk mogli wiecej? Kuzwa nawet Kwasniewski jeszcze w 2004 roku wyciagal Ukraine na Zachod to nie jest ze Polska nie prubowala robila to stale od 30 lat. Ukraincy podkladali sie propagandowo na kazdy mozliwy sposob a o jakiejs wiekszej wspolparcy w regionie to dopiero mysleli ostatnio. To nie jest 38 rok gdy sanacja rzeczywiscie sie podkladala - tutaj praktycznie kazda partia lacznie z pzprowcami z SLD prowadzila stala polityke.


W dużym stopniu jest to też wina Ukraińców i z jednej strony ich kompleksów niższości połączonych z chęcią wywyższenia się. Ale i nas bo zbyt późno zaczeliśmy rozbudowywać armię. I zajmowaliśmy sie za dużo sobą, żarliśmy się pomiędzy sobą o
  • Odpowiedz
@oydamoydam: postulaty z 2021 byly tymi nie do spelnienia i byly pretekstem. Wojna miala byc szybka i toczyla sie o demograficzny potencjal Ukrainy ktorego Rosja nawet jak wygra juz nie dostanie. Obecnie walczy w stylu 1 wojny swiatowej o male miejscowosci.
Jesli Rosja zajmie Polske to rownie dobrze moze zajac Niemcy bez armii a to rzeczywiscie zapewnilo by im wzmocnienie technologiczne na dekady. Niemcy chca handlowac z Rosja gdy sami
  • Odpowiedz
  • 0
postulaty z 2021 byly tymi nie do spelnienia i byly pretekstem. Wojna miala byc szybka i toczyla sie o demograficzny potencjal Ukrainy ktorego Rosja nawet jak wygra juz nie dostanie. Obecnie walczy w stylu 1 wojny swiatowej o male miejscowosci.

Jesli Rosja zajmie Polske to rownie dobrze moze zajac Niemcy bez armii a to rzeczywiscie zapewnilo by im wzmocnienie technologiczne na dekady. Niemcy chca handlowac z Rosja gdy sami nie sa panstwem frontowym.

Odbudowa rosyjskiej strefy wplywow nie lezy tez w intersie Finlandi itp a nawet Turcji ktora dzieki jej braku ma swoja neosmanska. Nie sadze by cos takiego bylo nawet w intersie Chin ktore same podkopuja ich w bylych azjatyckich republikach ZSRR.


Bartosiak tez proponowal wojne prewencyjna z Rosja ktora Polska miala by sama wywolac.


@
  • Odpowiedz