Wpis z mikrobloga

Doradźcie proszę mirki. Kupiłem chatę, szeregowiec, dopiero po wprowadzce okazało się, że deweloper to istna patologia i sąsiedzi opowiadają ile rzeczy jest do roboty. Przykłady - dach, a w zasadzie papa na dachu jest fatalnie położona i w złym stanie, przez co jednemu z sąsiadów przeciekał dach, u nas też widać, że kiedyś mogło coś przeciekać i jest na szybko zaszpachlowany sufit. Kolejny sąsiad odkrył, że kable puścili mu w rurze kanalizacyjnej, wpuścił spiralę, żeby odetkać i teraz ma remont generalny domu (nie wiem czy tak jest w każdym segmencie, będziemy sprawdzać). Nie wiem co robić, jestem #!$%@? i zestresowany, że zaraz coś u mnie takiego wyjdzie i np. zaleje mi dom jak mnie nie będzie albo nawet jebnie mnie prąd i zabije. Zamawiać inspekcje budowlaną? Wykupić jakieś droższe ubezpieczenie na takie sytuacje? Każdy ma rękojmie, więc zgłasza to od razu i deweloper niby na razie nie robi problemów i obliguje się do robienia tych rzeczy, ale co z tego? Nic mi to nie daje. A za te kable w rurze powinien trafić pod sąd prosto. Żyje w niepewności aktualnie i ze stresu rzygam.

#budownictwo #budowadomu #patodeweloperka #remont
  • 7
  • 0
@Lonate: tzn. tutaj tez warto dodac ze to nie byl zakup wprost od dewelopera, tylko zakup od firmy, która wykupila tego szeregowca od dewelopera i sama ja wykonczyla, wprowadzalismy sie do chaty pod klucz juz praktycznie
@Dante15 a to co innego. To jest najgorzej, nie wiadomo kto za co odpowiada, będą się przepychać z tym kto co #!$%@?ł.

Imo po prostu zrypałeś. Spiesznie się z kredytem to jedno, umówienie takiej osoby i sprawdzenie to jeden dzień. Można to było zrobić w czasie starania się o kredyt chociażby.
warto dodac ze to nie byl zakup wprost od dewelopera, tylko zakup od firmy, która wykupila tego szeregowca od dewelopera i sama ja wykonczyla, wprowadzalismy sie do chaty pod klucz juz praktycznie


@Dante15: czyli ty kupiles od firmy, rob jakies inspekcje i scigaj ta firme, Ciebie developer nic nie interesuje, placiles firmie i ona ma świadczyć Ci rekojmie
robiłeś odbiór techniczny budynku? Zatrudniles do tego fachowca? Sprawdzałeś mostki termiczne?


@Lonate: pokaz mi palcem "fachowca" od odbiorow mieszkan ktory bedzie kontrolowal stan papy na dachu, czy w rurze kanalozacyjnej nie ma czasem puszczonego kabla, czy podlogowka jest szczelna albo hydroizolacja w lazience. Czy sygnal SAT albo swiatlowod ma wlasciwy BER, czy rezystancja PEN trzyma normy, izolacje akustyczną pomoeszczen itd

Ci najbardziej pro poza standardowym machaniem "ekierką" sprawdzą wilgotnosc tynku i