Wpis z mikrobloga

Pisałem jakieś 2 tygodnie temu, że każdy, kto popiera protesty rolników jest idiotą, bo to największe ćwierćmózgi i nieroby, a teraz nagle wykopki odkrywają, że faktycznie tak jest jak się okazuje, że rolasom narracja nie spina, sami nie wiedzą czego chcą (prawda jest taka, że chcą pieniędzy za leżenie na dupie i większych dopłat, a nie bojkotu unii, bo gdyby nie ona, to by jeździli trzydziestkami po dziadku, a korporacje już dawno by powykupowały pola) xD Założę się, że mimo tego, że wyciekły listy firm biorących zboże z UA i są możliwości bojkotu tych firm (porftelem nie dokonując w tych firmach zakupów), rolnicy i tak ochoczo pobiegną wydawać tam swoje pieniądze, bo przecież nawóz 20zł taniej na tonie XDDDDDDDDDDD tyle warte te protesty właśnie, blokowanie życia i praw konstytucyjnych szaremu obywatelowi, a korporacje i rządzący się śmieją za wysokim murem i mają z nich pompę, bo na jedno skinienie ich palcem wrócą grzecznie do domu xD

#protest #rolnictwo #oswiadczenie #gownowpis #takaprawda
  • 5
@mateyrox: To nie prowo xD mieszkam na wsi i widzę tą rolnicza biede w maszynach wartych miliony złotych, domach po 200+m2, furach premium. Powiem więcej, chciałem nawet kupić kawałek ziemi pod rozbudowę swojej firmy oferując dużo za ziemię i wiesz co? Zaden mi nie chciał sprzedać xD mimo, że podobno się nie opłaca siać, oni to dla hobby trzymają xD
@Euph0: rolnicy protestują w słusznej sprawie i tego nie zmienisz. Założenia zielonego łady pogłębią tylko kryzys w biedniejszych państwach a niekontrolowany napływ zbóż z Ukrainy jest problemem nie do przeskoczenia dla polskich rolników.
@aarahon: Nie twierdzę, że przykrywka pod którą protestują, żeby wyrwać łatwy hajs jest zła. Po prostu adresy europosłów, siedzib firm importujących zboże z UA, lobbystów etc. są powszechnie znane, ale rolnicy mają za małe jaja, żeby skonfrontować się z faktycznymi decydentami i wolą blokować drogę kowalskiemu.
@Euph0: tyle lat nie robili dużych protestów ponieważ sytuacja nie była taka zła. Teraz zła jest. Oni nie chcą kasy z UE tylko o niewprowadzanie zielonego ładu i zrobienie porządku z napływem produktów rolnych z Ukrainy.