Wpis z mikrobloga

W Aptivie dostali wczoraj kilka minut na spakowanie się i potem out z firmy. I mają jeszcze być kolejne zwolnienia.

Czytając relacje niektórych ludków to myślę, że będzie ciężkie zderzenie z rzeczywistością. Jak ktoś całą karierę przez 10 lat+ się kisił w jednym miejscu to może się zdziwić, bo rynek się trochę zmienił w międzyczasie.

#pracait #programista15k #krakow
  • 12
@majkel88: Niech się cieszą, że ich zwolnili z obowiązku pracy i będą mieć przez okres wypowiedzenia płacone za nic, z otwartą możliwością intensywnego szukania pracy i dostępnością od zaraz. Jak dla mnie to firma się zachowała w miarę dobrze, szybka rozmowa i po sprawie, bez zbędnego #!$%@?. Napotykałem o wiele gorsze metody zakończenia współpracy, zarówno osobiście, jak i wśród osób mi znajomych. A jak ktoś uwierzył w korpo bzdury o tym,
@Lordon: to firma automotiv - producent części dla przemysłu samochodowego. To nie typowe IT czy samo IT, tam siedzieli nie tylko programiści ale inżynierzy, projektanci etc. ale narracja leci że olaboga programistów zwalniają. Najlepsze że dostają odprawy, mają zachowane okresy wypowiedzenia ale są zwolnieni z obowiązku pracy. Więc ci z odpowiednim stażem mają 3 miesiące płatnych wakacji na szukanie nowej pracy.