Wpis z mikrobloga

Podpowie mi ktoś, dlaczego pewna strona internetowa na niektórych urządzeniach działa, a na niektórych nie? O co chodzi?
Konkretnie chodzi o www.invena.pl. Muszę tam zrobić zakupy, ale ani na laptopie, ani na dwóch telefonach, na różnych przeglądarkach i źródłach internetu strona nie działa, tzn. działa, ale nie ma żadnej zawartości. Zgłosiłem to im mailowo, ale odpisali mi, że strona cały czas bez problemu działa. I rzeczywiście na kompie w pracy wszystko chula. Co może być przyczyną?

#internet #komputery
  • 13
@Piotrek6312: U mnie na tym samym urządzeniu działa na światłowodzie od lokalnego operatora, a nie działa na Internecie mobilnym Orange. Na Internecie Orange nie ładuje się wcale zawartość sklepu, a na światłowodzie wszystko śmiga.
@Piotrek6312: Na kompie na którym nie działa wciśnij F12 i spójrz w konsolę. Ta cała ich stronka chyba była pisana przez jakiegoś stażystę. xD

Wszystko w Javascript, bez JS nie działa nic, a co najgorsza to oczywiście outsourcing do innej firmy, w tym przypadku bluewom.com, i stronka sprzedawcy polega na API tej firmy, ale coś #!$%@? i wszystkie skrypty .js kluczowe do działania strony wywalają błąd 500.

Jakby tego było mało,
@Piotrek6312: Swoją drogą to ktokolwiek pracuje w tej firmie przy robieniu strony powinien być wylany i skreślony z branży za takie podejście. Klient pisze że strona mu nie działa, i teraz technik powinien zacząć zadawać pytania żeby zdiagnozować i naprawić problem, bo za to mu #!$%@? płacą żeby ta strona działała bo z tego firma ma biznes, a ten odpisuje tylko "u mnie działa" i pora na CSa.

No bo po
@Piotrek6312: W sumie to tak, odpisz do nich że po Twojej stronie jest problem i żeby dołączyli do wiadomości kogoś kto zajmuje się ich stroną żebyś im wytłumaczył na czym polega problem bo nie możesz nic od nich przez tą stronę kupić. Dobrze będzie jak zrobisz zrzuty ekranu strony i błędów z konsoli i im to pokażesz.

Im powinno #!$%@? zależeć na tym żeby ta strona działała, tak jakby jesteś ich
@supra107: Zmiana dostawcy internetu powoduje, że strona zaczyna natychmiast działać. W Orange nie da się załadować zawartości z bluewom.com.


@wigr: Dzięki za zaangażowanie :D U mnie w domu na internecie z Vectry, z Playa i Plusa stronka jest właśnie pusta. Dopiero na necie w pracy działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę strach kupować od nich produkty, skoro stronki nie potrafią zrobić ;/
Zgłosiłem to im mailowo, ale odpisali mi, że strona cały czas bez problemu działa.

na internecie z Vectry, z Playa i Plusa stronka jest właśnie pusta.


@Piotrek6312: Ważne, że w ich biurze działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak działa na laptopie ich prezesa to pełen sukces. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wigr: U mnie dokładnie te same błędy. Fuszerka prima sort. xD
@Piotrek6312: Najważniejsze jest to, że każda przeglądarka ma bardzo rozbudowane narzędzia do tworzenia i testowania stron, i jeżeli jakaś strona nie działa jak powinna, są duże szanse na to że w konsoli deweloperskiej będą widnieć błędy.

Jak widać są, i to srogie, bo skrypty bez których strona nie działa nie ładują się z powodu błędu z połączeniem z serwerami