Wpis z mikrobloga

Mirasy, klapa od kibla mi się przesuwa.
Niestety nie da się jej zdjąć od góry, a na dole jest przymocowana w #!$%@? mocno na takie zakrętki jak na zdjęciu.

Jakim narzędziem mógłbym to odkręcić, bo ręką nie idzie? Albo jest może jakiś inny sposób na przywrócenie jej do właściwej pozycji bez dostawania się tam od dołu? Jak wykręcę te małe śrubki na zawiasach trzymające deski, to da radę?

#toaleta #majsterkowanie #pomocy #kiciochpyta #lazienka #wc
KAPITAN_P0LSKA - Mirasy, klapa od kibla mi się przesuwa.
Niestety nie da się jej zdją...

źródło: kibel1

Pobierz
  • 20
@KAPITAN_P0LSKA: ale ta deska musi zejść. Albo odciągasz te dzyndzle po wewnętrznych bokach, albo je przekręcasz i wyciągqsz dechę i pod kapslami będą śruby na wkrętak krzyżowy. Dokręcisz i zakładasz z powrotem
Edit oba jednocześnie odciągasz
ale ta deska musi zejść. Albo odciągasz te dzyndzle po bokach, albo je przekręcasz i wyciągqsz dechę


@Smarek37: próbowałem wciskać, odciągać, kręcić, nic nie idzie. Nie mogę nigdzie znaleźć jaka to marka żeby się upewnić i wydaje mi się, że ona nie ma tego mechanizmu łatwego ściągania od góry
@KAPITAN_P0LSKA: @darek-jg jeżeli to faktycznie są te zawiasy u to bym spróbował zakontrować 2 nakrętki na szpilkach i spróbował je dociągnąć w przeciwną stronę tak żeby motylków nie ruszyć Trochę ekwilibrystycznie ale może się uda.
Edit
W sumie to chyba kręcenie szpilkami jest nielogiczne co napisałem. Wyobraźnia mnie poniosła
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Smarek37: jak przekręcisz szpilko w drugą stronę to się wykręcą z zawiasu a tam z pół centymetra gwintu tylko jest choć wtedy przynajmniej będzie można kombinować na wierzchu z odkręceniem motylka ;-)
@janznetu: @KAPITAN_P0LSKA dobra ja tu widzę jedyną opcję na demontaż zawiasów i dostanie się do śrub od góry bo to faktycznie nie są motylki tylko
samozacisk i dlatego się wczoraj tak zakręciłem. Odkręcić deski i przekręcić zawiasy na maksa do tyłu, może wtedy blokada puści i da się je wyjąć, by dostać się do śrub.