Wpis z mikrobloga

Siemka Biegowe Mirki

Dorosłem chyba do zmiany moich butów (ASICS Gel Windhawk za 200 zł z Deca xD) po prawie dwóch latach i 2 półmaratonach. Zastanawiałem się czy przy moim "stażu" i ilości trenignów (średnia za ostatnie 4 miesiące 4/tyg) nie powinienem pomyśleć o dwóch parach. Jedna bardziej amortyzowana (może macie coś do polecenia do 500 zł?) do długich spokojnych biegów + coś "szybszego" do tempówek+startów (myślałem o Asics Magic speed).

Czy gra jest w ogóle warta świeczki, czy lepiej nie wyrzucać kasy w błoto i skupić się na bieganiu w jednych :P ?

#bieganie #butydobiegania
  • 6
@fakePMcoach: zdecydowanie rotacja parami butów to dobra praktyka :) Choćby treningowe i startowe. :)
Z amortyzowanych do długich wybiegań - mam Nimbus 24 - bieg jak w kapciuchach. Model 25 jest dynamiczniejszy (w outlet Asics ostatnio były coś koło 600 zł, ale myślę że jakaś promka jeszcze wjedzie). Saucony Ride 16 mam od niedawna i są komfortowe - ale dopiero 20 km nabiegane mam i jeszcze nie mam pełnego oglądu. Saucony
@fakePMcoach: Rotacja obuwiem zawsze jest wskazana żeby dać "odpocząć" piance. Jeśli koniecznie ze stajni Asicsa to treningówki zdecydowanie Novablasty 3 lub 4.
Polecam zajrzeć na zalando-lounge, dzisiaj wjechały dwie świeże kampanie z butami sportowymi i jest masa fajnych pozycji za fajne pieniądze.
@fakePMcoach: jak Panowie powyzej, ja bym bral novablasty dla samego funu z biegania, ja wiem ze to moze brzmi smiesznie i dziwnie, ale po latach latania w jednych lapciach, jak ubierzesz novy i puscisz sie trochu szybciej, to jakbys z samymi aniolkami po chmurkach #!$%@?.

No tylko problem jest taki, ze novy kosztuja ~400zl i ni uja nie chca taniec, no chyba ze jestes szczesliwym posiadaczem kajakow 50,5 bo wtedy na
@Wilson2231 @PurpleHaze @Grzegiii Kurde czytam te recenzje i te wasze komentarze i mocno zaczynam się zastanawiać nad tymi novablastami.
Na razie kupił bym te novy (pewnie 3 bo można wychaczyć w lepszej cenie), a za jakiś czas kupił coś pod szybkie treningi i start (nie planuje nic przez najbliższe ~8miesięcy)

Czy w tym planie są jakieś luki xD ?