Wpis z mikrobloga

#hydraulika otwieram dyskusje bo myślę od 2 tyg i sam nie wiem w którą stronę pójść.

wsadziłem w pustak wentylacyjny wsad kominowy 80, zrobił czapkę nałożył nasadkę zakleił i tyle

fajnie a powietrze dolotowe skąd?

ona dupa no powinie wsadzić wkład dwuscienny

1.zostawic to, użyć Trojnik dolot zrobić przez ścianę?
2.olac komin przez ścianę zrobić rurę dwuscienny.
3. zmienić wkład w kominie na rure dwuscienna 60/100
KrowkaAtomowka - #hydraulika otwieram dyskusje bo myślę od 2 tyg i sam nie wiem w któ...

źródło: temp_file3347425402496642757

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@darek-jg: myslalem o tym ale jest pewien problem, dekarz w ogole nie zaslepil kanalow kominowych a czapke dal pare cm wyzej przez to wszytkie 3 kanaly maja ze soba polaczenie od gory.

jeden jest do lazienki , drugi do kotlowni trzeci wlasnie do komina

w teori nawet nie musial bym robic kratki bo sa do dwoch pozostalych zrobione a jak mowie kanlay sie lacza

w teorii to by nawet dzialalo
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Zmienić nasadę na taką umożliwiającą zasys z góry i podłączyć kocioł do szachtu - niech sobie ciągnie. Spaliny idące wewnętrzną rurą ogrzeją trochę powietrze idące do kotła - będzie lepsza efektywność.
  • Odpowiedz
@xaveri1983: tez o tym myslalem ale jest pewien problem, dekarz w ogole nie zaslepil kanalow kominowych a czapke dal pare cm wyzej przez to wszytkie 3 kanaly maja ze soba polaczenie od gory.

przez to nie musze nawet takiej nasaki robic , bo na chwile obecna kociol by pociagl powitetrze z kratek zrobionych do dwoch pozosatlych kanalow
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka a jakiej mocy kocioł będzie finalnie? Jak do 21kW to rób przez ścianę, jak większy to tylko zasys przez ścianę.
Niestety zawsze to rozwiązanie będzie generowało delikatny hałas zasysanego powietrza na zewnątrz budynku.
  • Odpowiedz