Wpis z mikrobloga

Po praniu na ubramiach zostają mi jakieś farfocle. Czyściłem filtr, używałem płynów do czyszczenia pralki ale nic nie pomogło. Pralka to #electrolux EWW1697BSW. Może jest jakiś lepszy środek do czyszczenia albo inny filtr do wyczyszczenia? Ewentualnie jakiś spec z #szczecin za pln mógłby rozebrać pralkę i zerknąć czy wewnątrz gdzieś nie da się jej przeczyścić z tych farfocli. #kiciochpyta #agd #pranie
  • 13
  • 0
@Rasteris: teraz prałem same bawełniane koszulki. To jakby zostało w pralce po czymś wcześniejszym.

@pepek84 mi też się kiedyś zapodziała chusteczka i ją wyprałem.

@Notakaprawda tak, 99% czasu używam prania i suszenia ale teraz na samym praniu było tak samo. Mówisz, że słaba pralkosuszarka i są lepsze z filtrem?
@Sudo_exit: Tzn. ogólnie wersja najbardziej popularna to taka jak masz Ty - czyli zwykła grzałka i duże ilości wody służące do chłodzenia bębna. Jest sporo tańsza od takich z pompą ciepła, ale niestety nie posiada systemu filtracji resztek z procesu suszenia, jak ma się to w klasycznych suszarkach lub wcześniej wspomnianych z pompą. Jakbyś potrzebował coś apropo agd to pisz śmiało priv.
@Sudo_exit: zapomnij o środkach do czyszczenia. Kup 3 saszetki sody oczyszczonej, najtańszej jaką znajdziesz i pół litra octu spirytusowego. Całość max 5 zł. Następnie te 3 saszetki bezpośrednio do bębna i program z temperaturą 90 stopni (najczęściej tylko bawełna). Po skończonym cyklu 30 minut przerwy dla silnika pralki i znowu program 90 stopni, tylko zamiast sody cała butelka octu spirytusowego. Ocet możesz dolać w trakcie cyklu, kiedy pralka już pobrała wodę,