Wpis z mikrobloga


Cocaine Bear [2023] (Kokainowy Miś)

https://www.filmweb.pl/film/Kokainowy+mi%C5%9B-2023-876373

Przemytnicy zrzucają z samolotu torby z narkotykami. Te spadają do lasu, gdzie znajduje je pewien niedźwiedź. Misiek na narkotycznej fazie zaczyna atakować ludzi.

Brzmi idiotycznie, ale jest to historia oparta na faktach. Tylko że prawdziwy kokainowy niedźwiedź zdechł z przedawkowania, ale zdążył zjeść około 35 kg towaru wartego ~20 mln dolarów (teraz ~55).

Zacznijmy od miśka. Przyznam szczerze, że wygląda bardzo dobrze. CGI jest o wiele lepszej jakości niż można by się spodziewać po takim filmie. Czasami ma trochę drewniane ruchy, ale przez większość filmu wygląda i brzmi bardzo realistycznie.

Na swojej drodze misiek spotka ludzi. Tutaj film też radzi sobie nad wyraz dobrze, bo nie są oni tylko karmą dla miśka, ale ciekawymi osobami i dobrym dodatkiem do całości. Mamy matkę szukającą dzieci, które wybrały się na wycieczkę do lasy. Są młodociani przestępcy i prawdziwi gangsterzy szukający swoich narkotyków. Jest też strażniczka parku i pan detektyw. Barwna gromadka, której losy się skrzyżują i wyjdzie z tego kilka zabawnych rzeczy.

Całość ogląda się przyjemnie. Jest to czarna komedia, więc brutalne śmierci próbują być humorystycznie pokazane, a nie tworzyć klimat thrillera/horroru.

Choć nie jestem fanem filmów w stylu "animal attack", to mogę uznać ten film za całkiem kompetentny.

6/10
kudlaty_ziemniak - ! #film #recenzja #filmnawieczor #ogladajzwykopem #netflix #blyske...

źródło: MV5BODAwZDQ5ZjEtZDI1My00MTFiLTg0ZjUtOGE2YTBkOTdjODFhXkEyXkFqcGdeQXVyODE5NzE3OTE@._V1_

Pobierz
  • 2