Już oficjalnie Roman Biliński został mistrzem Formuła Regional Oceania Championship. Do sukcesu wystarczyło mu, by w ostatniej rundzie w drugim wyścigu dojechać przed głównym rywalem Liamem Sceatsem nad którym miał przewagę 48 punktów. Biliński startował z P6, i w trakcie wyścigu przebił się na podium zajmując ostatecznie 3 miejsce. Sceats startował z P8, a wyścig ukończył na P9, co sprawiło że Roman Biliński zdobył pierwszy tytuł w karierze w single seaterach dołączając do takich zawodników jak Lando Norris, Lance Stroll, Liam Lawson czy Robert Schwartzman.

Nie wiem co powiedzieć. To był szalony wyścig, szalony sezon. Mam nadzieję, że dałem dziś dobry show, chciałem dać z siebie wszystko w przedostatnim wyścigu. Dziękuję moim rodzicom, dziękuję M2, wszyscy wykonali niesamowitą robotę. Dla mojej kariery jest to duże wydarzenie, zdobyłem punkty do superlicencji i to bardzo ważny dla mnie sukces.

Roman w kolejnych 3 wyścigach ostatniej rundy FROC zajął odpowiednio 3, 3 i 5 miejsce, a za mistrzostwo na jego konto trafiło aż 18 punktów do superlicencji.

#f1 #f3 #f1234 #formulafeederseries #formulapolska #bilinski
BJXSTR - Już oficjalnie Roman Biliński został mistrzem Formuła Regional Oceania Champ...

źródło: temp_file176375307151324385