Wpis z mikrobloga

Jakie radio z ekranem będzie najlepsze do słuchania muzyki z pendrive? Od razu zaznaczę że nie zależy mi na funkcjach typu Spotify czy Mapy bo będę z tego korzystał na telefonie umieszczonym w uchwycie. Zależy mi na tym żeby radio szybko startowało, było responsywne w obsłudzie, miało wygodny interfejs do wybierania utworów z folderów bo na któtkich trasach nie chce mi się bawić w odpalanie muzyki ze smartfona. Wpadły mi w oko produkty od Pionieera i Vordon. Pionieer ma swój własny sprawnie działający system i to sprawdzona marka w temacie audio. Z drugiej strony ma dotykowe przyciski średnio wygodne do sterowania. Vordon jest oparty na Androidzie więc daje szereg możliwości choćby wybór aplikacji do odtwarzania typu PowerAMP. Ma też fizyczne przyciski i co najważniejsze pokrętło głośności. Z drugiej strony obawiam się że interfejs może zamulać. Jakie wy macie radia 2din i co byście polecili w kwocie 600-800zł. Więcej inwestować nie zamierzam bo tak jak napisałem - multimedialne funkcje są mi zbędne.

#caraudio #samochody #motoryzacja
Larsberg - Jakie radio z ekranem będzie najlepsze do słuchania muzyki z pendrive? Od ...

źródło: Fotoram.io (99)

Pobierz
  • 12
Od razu zaznaczę że nie zależy mi na funkcjach typu Spotify czy Mapy bo będę z tego korzystał na telefonie umieszczonym w uchwycie


@Larsberg: przecież to bez sensu, lepiej kupić radio z USB oraz screen mirroringiem, wtedy masz wszystko w jednym jak cywilizowany człowiek.

na któtkich trasach nie chce mi się bawić w odpalanie muzyki ze smartfona


Tip: w większości telefonów możesz sobie ustawić automatyczne odpalanie muzyki z wybranej apki po
@Larsberg: vordon to gówno. Dostałem do testów przed kupieniem, oddałem po 15 minutach testów. A jak chcesz fajne radio to celuj w sony, JVC albo pioneer.
  • 0
@bidzej: Ale ja chce żeby ten sprzęt był niezależny od smartfona i miał własne zródło muzyki - pendrive.

Na któtkich trasach nawet nie wyciągam telefonu z kieszeniu. Jadąc gdzieś dalej odpalałbym muzykę czy nawigację z telefonu bo tak mi się wygodniej obsługuje więc nie potrzebuje mirrorlink.
@Larsberg: słaby wzmacniacz to mało powiedziane. Jeśli słuchasz muzyki cicho to powiedzmy, że jest ok. Ale jeśli pogłosisz to straszne przestery są, szumy, nie da się tego skorygować. Dostroisz do jednej piosenki, to na drugiej będzie kaszana.
w poprzednim bmw mialem radio androidem wiec na szybko:
@Larsberg:

Jakie radio z ekranem będzie najlepsze do słuchania muzyki z pendrive?

jezeli priorytet to jakosc audio to markowe produkty typu sony jvc pioneer itp. raczej nie android.

Od razu zaznaczę że nie zależy mi na funkcjach typu Spotify czy Mapy bo będę z tego korzystał na telefonie umieszczonym w uchwycie.

to tym bardziej nie android. android jest fajny gdy masz zamiar
  • 0
@WykopanyDzon: Z tego co widziałem na youtube taki Pioneer startuje po 7-8 sekundach i od razu odpala muzykę w miejscu w którym utwór został zatrzymany po zgaszeniu auta co jest zajebiste.
@Larsberg:

Z tym bootowaniem androida to nie dopowiedzialem jeszcze jednej rzeczy. 30 sekund to on sie uruchamia jak to jest cold start. Niektore maja ustawienia sleepa ktory moze trwac, w zelaznosci jaki producent, godzina, 2 godziny lub wiecej, a nawet caly dzien.
Wybudza sie wtedy tak szybko jak wlaczasz ekran lezacego na biurku telefonu czyli ponizej sekundy. Oczywiscie pobiera to wiecej pradu przez czas trwania sleepa, ale nie na tyle zeby
  • 0
@WykopanyDzon: Updatów Androida to ja akurat bym nie chciał bo każda kolejna wersja jest bardziej pamięciożerna. Paradoksalnie im starsza wersja tym lepiej na tak mało wydajnym sprzęcie. Przerabiałem to na tabletach. W opcjach programistycznych Androida jest opcja wyłączenia animacji co mocno przyśpiesza działanie systemu więc to zrobiłbym w pierwszej kolejności na takim radyjku (o ile się da).