Wpis z mikrobloga

Ludzie, ktory nadal wypisują te bzdury ''Nawalny byłby jeszcze gorszy niż Putin'' nie zauważyli, że takie teorie pojawiły się masowo rok czy 2 przed atakiem Rosji na Ukrainę.
I ten atak oraz roszczenia putna wobec Polski brutalnie zwerytfikowały te opinie. Ale wiadomo niektorzy jak coś sobie wbija to nawet jak Iskandery bedą spadały to się pocieszą '' może i putin rozdupca nam infrastrukture, ale i tak dobrze, że nie rządzi Nawalny''.

#neuropa #rosja #nawalny #ukraina
  • 50
My w tym czasie spokojnie odlecimy zarówno pod względem pkb jak i zbrojeń chociażby.


https://www.money.pl/gospodarka/rosja-sie-zbroi-bedzie-olbrzymi-budzet-na-wojsko-6944324687403840a.html

@Krol_Karo: Biorąc pod uwagę, że gospodarka rosji jest 2,62 razy większa od polskiej, to musielibyśmy wydawać na zbrojenia 15,7% naszego pkb, żeby zrównać się z rosją w 2024 roku. Obecnie wydajemy 3,8%. Pozdrawiam xD

Siłą rzeczy pkb rosji jest dla polski nieosiągalne ani w tej dekadzie, ani pewnie nigdy, biorąc pod uwagę wymogi ue w sprawie
@szurszur: Widzę, że do mojego wcześniejszego postu się nie odniesiesz to chociaż polecam dwa linki.

https://www.gazetakongresy.pl/kim-jest-aleksiej-nawalny/

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2012-07-16/nacjonalizm-w-rosji-uspione-zagrozenie

Tak wiem, że mamy bardzo mało źródeł w naszym języku i jak się chce wiedzieć coś więcej to trzeba sięgnąć po książki czy materiały w języku angielskim ale jak chcesz poznać Nawalnego to bardzo Ciebie proszę abyś się mocniej cofnął niż do 2014 roku.
  • 0
Nawalny również był imperialistą i ultranacjonalistą. Sam twierdził, że nie oddałby Krymu Ukrainie, i że wschodni obszar Polski należy się Rosji.


@Proximian: To daj dowody ,że chciał aneksji czesci Polski.
  • 0
@Sin-: Aha czyli polityk jest wg Ciebie naprawde taki jaki był klkanscie lat temu. Tzn np politycy ktorzy w Polsce sa teraz w danej partii tak naprawde maja poglady takie jakie mieli w poprzednich tak? No jednak nie i uznaje się obecne poglady jako sposób klasyfikacji polityka. Dlatego dziwiaczne te Twoje argumenty.
@LebronAntetokounmpo:

porównanie inwalida. Polska, Czechy, Węgry, Chorwacja, Słowenia, itd. To państwa i narody, który miały swoje silne organizacje i tożsamość a ponadto miały w państwie AW dość znaczny udział. W Rosji najwięcej jest etnicznych Rosjan. Nawet w autonomicznych republikach jak Buriacja masz 70% Rosjan. Z tych państw, które mogłyby się odłączyć to może coś na Kaukazie jak Dagestan, czy Inguszetia. Ale to mało, na degradację Rosji.


@LebronAntetokounmpo: +1. Taką okazje
Korzystna jest dla nas proeuropejska Rosja, zwiazana sojuszani z Zachodem a nie Chinami i Iranem. Ze społeczeństwem zreformowany na wzór zahcodnieropejski, nastawionym na wzbogacenie wygody, a nie takim ktory mysli nadal imperialnie.


@szurszur: oczywiście że tak. Pytanie czy rosyjskie społeczeństwo, po ponad 200 latach prania mózgu o imperium, mesjanizmie, ruskim mirze i trzecim Rzymie jest zdolne do tego żeby taką reformę myślenia przeprowadzić? Bo ja jak na razie tego nie widzę.
  • 0
Pytanie czy rosyjskie społeczeństwo, po ponad 200 latach prania mózgu o imperium, mesjanizmie, ruskim mirze i trzecim Rzymie jest zdolne do tego żeby taką reformę myślenia przeprowadzić? Bo ja jak na razie tego nie widzę.


@Heroina340: Przy odpowiednicm prowadzeniu da sie to zrobić. Już za Jelcyna był przedsmak. Tylko musi tam mieć włądze ktoś kto zacznie zmieniac myslenie ludzi. Za putina i im podobnych nie ma na to szans. Sa one
@szurszur: dzisiaj gdzieś zachaczyłem o dyskusję na YT w której mówione było że ostatni rosyjski lider opozycji który rokował na za prowadzenie w Rosji czegos na kształt demokracji to był Niemcow. To też jego Putin(A raczej ludzie z jego środowiska) pozbył sie najszybciej i najdosadniej.
  • 1
@Heroina340: Przecięz Nawalny mówił to samo co Niemcow, wylaczajac okres sprzed lat gdy usiłował sie wybić na nacjonalistach. Jest kanał ekipy na yt tam sa setki filmów i strimów, ciagle jest tam pochwała systemu zachodniego gdzie dba sie o ludzi itp.
Niemcowa pozbyto sie bo stawał sie popularny, Nawalnego poczatkowo usiłowano przemilczeć, a potem próbowano otruć.
@szurszur: być może mam jego(Nawalnego) obraz spaczony przez właśnie pryzmat jego podpinania się pod nacjonalistów.

No ale jak jakaś ruska figura mówi o przywróceniu "wielkiej Rosji" to wszystkim narodom między Dnieprem/Orszą a Odrą powinna się zapalać czerwona lampka, tak było i w tym przypadku, bez wzgledu na to że potem zaczął łagodzić swoją retorykę łatka imperialisty już się za nim ciągnęła ¯\(ツ)/¯