Wpis z mikrobloga

#mtb #rower #rowery #kolarstwo

Czołem rowerowe mirki!

Poszukuje nowego roweru ale lekko nieogarniam rynku.

Miałem długą przerwę przez chorobę, w zeszłym roku wróciłem do śmigania. Latałem na hardtailu MTB Unibike 29 2017 - na próbe go wziąłem czy w ogóle ogarne i jak dam rade jeździć.

No i generalnie to ogarnalem i ostro go styrałem - rower do generalnego remontu na dzień dzisiejszy: połamane klamki od przerzutek, zerwane linki, napęd do wymiany cały, kola pokrzywione, rama ma jeden ślad od szlifu, ale niezbyt głęboki (były ze dwa crashe), bog wie co jeszcze.

Chyba jednak potrzebuje jakiegos fulla.

Zrobiłem w zeszłym roku około 3kkm od maja do ostatniego crasha gdzies w polowie pazdziernika. W tygodniu srednio jedna / dwie długie, szybkie trasy ponad 100km (gravel + asfalt, pagórki południowej polski, tempo okolo 28km/h na płaskim), reszta to jakieś wariactwo średnio agresywne po lasach, pagórkach, offroadach i zjazdach: 2 - 3 razy w tygodniu. Nie scigam sie i raczej nie bede.

No i meritum, co kupić? Raczej potrzebuje jakiegos fulla.

Myślicie ze model trailowy się nada? Czy np. Dartmoor Evo 29 2022 za 7.7k to dobry wybór?

Drugie pytanie jakie mam, to gdzie teraz kupujecie rowery? Mam wrażenie ze coś słabo z dostępnością jakiś trailowych modeli z niższej półki albo cos kiepsko szukam. Najchętniej to bym ze sklepu w malopolsce chcial odebrac, ale nie jest to warunek konieczny.

Budżet - 8 - 10k? Chyba ze to nie wystarczy na moja jazdę, to dołożę, byle to przeżyło dłuższą chwile.
  • 12
Poszukuje nowego roweru ale lekko nieogarniam rynku.


@dthprf: Nikt nie ogarnia bo się #!$%@?ł, wpisz MTB na Pepperze i bierz co ci się podoba i ma dobre komentarze. Ceny nie istnieją, jednego dnia za 8k kupisz podstawowego Dartmoora a drugiego karbonowego Treka na wypasie bo jakiś sklep robi faktyczną wyprzedaż przed nową kolekcją której też nikt nie kupi.
@dran2 masz racje - no właśnie do końca nie wiem co potrzebuje, czy xc, trail czy jednak enduro przez to ze jeżdżę po trochu wszystko a poprzedni rower rozwaliłem w jeden sezon. Czytam jeszcze jakieś blogi. Masz moze jakies protipy? Albo namiar na sensowny serwis gdzie mozna poczytac cos bez marketingowego wciskania konkretnych modeli?