Wpis z mikrobloga

Mam problem z #webpack 4

Mianowicie: mam wrażenie, że on miesza style z komponentu A, i dodaje je do komponentu B, jeśli tylko tak samo się nazywają. Na pewno dzieje się do kiedy mówimy o zagnieżdżeniu w głąb, i chyba czasem jakieś dziwy się cacheują (stare i nowe style) między komponentami równoległymi.

Nie chcę takiego czegoś, bo nie wiem jak napisać dobry scss, kiedy on "losuje" wygląd komponentów. Na razie tylko łatam to, co wygląda żle.

Optymalizacje webpack, które widzi chatgpt 4.
* Tree Shaking: Usuwa nieużywany kod z końcowego bundle'a, co zmniejsza jego rozmiar.
* Kompresja obrazów: Użyj image-webpack-loader do kompresji obrazów, co przyspieszy czas ładowania strony.
* Minifikacja JavaScript: Zastosuj TerserPlugin do minifikacji plików JavaScript, co zmniejszy rozmiar plików i czas ładowania.
* Minifikacja i optymalizacja CSS: MiniCssExtractPlugin i cssnano do minifikacji i optymalizacji plików CSS.
* Generowanie Source Maps: mapy źródłowe tylko dla środowiska developerskiego (teraz jest też na produkcji).

Jakby ktoś chciał rzucić okiem żeby podpowiedzieć, czy jak ktokolwiek dobrze skonfigurowałem webpacka, to poproszę o radę: https://pastebin.com/fkFKs41k

#webdev #programowanie #html #css #scss #javascript #nodejs #react
  • 3
  • Odpowiedz