Wpis z mikrobloga

Dobra czas wbić kija w mrowisko
#audi A5 2009 3.0 TDI 2x sline ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mam ofertę odkupić go od ziomeczka, przebieg 250k km (legitny) auto serwisowane, części wymieniane na te z ASO ściągane nieraz z Niemiec. Auto niestety swoje kosztuje (wszystkie koszta z OC/AC itp wyjdą ok 45-50k zł) a rozrząd w tym aucie doprowadzał ludzi do ruiny. Jednakże auto zadbane, oleje wymieniane co 10k/rok co niby przedłużał pracę łańcucha. Do tego nic nie stuka na zimnym/przy odpalaniu a jako że to ccwa to jeszcze poprawione prowadzenie przez co niby nie trzeba się przy takim nalocie martwić.
W dodatku to diesel, ja do pracy mam 10 km ale na studia dojeżdżam 3x w tygodniu i to jest 50 km ciągiem w jedną stronę
Jak wasze opinie? Lepiej jednak własne doświadczenie bo to że na forum w 2007 ludzie płacili 20k za rozrząd to wiem, nie musicie tego pisać xDD
#motoryzacja #audi #samochody
  • 34
@Kurvinox_domino: nie wiem czemu uparłeś sie tylko na ten rozrząd. auta powyżej 200k to skarbonki. Po kolei sidają drobiazgi a potem rzeczy większe, brakuje kasy wiec przymykasz oczy i uszy i jeździsz. Stary dylemat nowsze z mniejszym przebiegiem czy starsze ale za to „prestiżowe”.
@Petururururu tu wiem że większość usterek jakie ma te silnik było robione. Ostatnio sam mu części takie jak rolki czy pompę wody zamawiałem w salonie VW. Auto sprzedaje bo po prostu kupił suva i dziecko podroslo a jemu już jazda coupe nie siedzi
@Kurvinox_domino: dalej nie rozumiesz i upierasz sie na ten silnik. Jesteś co prawda napalony i wiele rzeczy może ci nie orzeszkadzac. Ale przy tym przebiegu zacznie cos stukać w drzwiach, cos w zawieszeniu, siądzie elektryka typu otwieranie okien, lub któreś z dziesiątek drobiazgów.
@choralyGregorianskie ten komentarz bardziej poprostu pasuje niż "stary w gnoju=trup"
Powstrzymuje mnie właśnie to że za niedługo (10 lat?) Będą już nieźle ograniczenia. Nie wjeżdżam niby do większych miast a samo auto spełnia wymogi jednakże jak będzie za kilka lat? No i tak, ten przebieg jak dobije 300 k na pewno wpłynie na cenę auta przy sprzedaży
@Petururururu 2 kule w płot. 1 to taka że nie jestem napalony bo o tym aucie od 2 miesięcy myślimy z bratem czy je brać i podchodzę bardzo ostrożnie bo troszkę musiałem oszczędzać na auto. Druga to taka że nie musi być to akurat audi (bardziej celowałem w japońskie szroty) jednakże coupe + silnik oraz wyposażenie z dobrego źródełka mnie zaciekawiły. No i nie jest czarna ( ͡° ͜ʖ ͡
@Kurvinox_domino: niedawno sprzedalem a6 z tym silnikiem, ktore bylo w rodzinie 10 lat i przejechalo u mnie 200kkm, a lacznie ponad 300. Samochod praktycznie bezawaryjny, przez ten czas wymienione miechy - 700zl, sterownil abs 1000zl, cos z klima (juz nie pamietam co dokladnie), i jakies #!$%@? typu zamek w drzwiach czy ekran sie rozlal. Rozrzad nie byl wymieniany i znam egzemplarze ktore maja juz 400k bez wymiany, a zrobienie tego to
@qwenti dziękuję! Wreszcie komentarz który faktycznie odnosi się do modelu a nie że "diesel w 2024? xDD" albo "15 letni gnój xDD". Miałeś dokładnie ccwa? Głównie właśnie info o 3.0 TDI jest o A6 właśnie, jednakże kod silnika zaczyna się na B i był bardziej awaryjny, choć wytrzymały
@Kurvinox_domino: nie pamietam, byla to wersja 171 kw, a jesli dobrze kojarze to od polowy 2008 zaczela wychodzic poprawiona wersja 176kw.
A6 bylo cudownym, mega komfortowym samochodem, nie bez powodu zamienilem na takie samo, tylko C8 tez z 3.0tdi :) a5 bez pneumatyki bedzie twardsze, ale kultura pracy czy na przyklad wyciszenie jest rownie dobre. Gwarantuje, ze jak sie przyzwyczaisz, to wsiadajac z powrotem do fiata zlapiesz sie za glowe jak