Wpis z mikrobloga

@theindependent: NIe wiem jaką datę, inna formę opodatkowania będziesz stosował od 01.01 natomiast zgłosić zmianę możesz do 20 dnia miesiące po miesiacu w którym miałeś pierwszy przychód w danym roku
  • Odpowiedz
@Gr0szka: @zibizz1 Wiem, że do 20 lutego, natomiast mi chodzi o ustawienie daty podczas składania e-wniosku. Zadzwoniłem do urzędu i powiedzieli, że nie muszę ustawiać daty powstania zmiany na 01.01. Chodzi o to, że ten wniosek wysłałem jakoś na początku lutego z datą zmiany na dzień, w którym dokonałem zmian. Sam już nie wiem, czy dla pewności nie zrobić tego jeszcze raz, ale z datą na 1 sty XD
theindependent - @Gr0szka: @zibizz1 Wiem, że do 20 lutego, natomiast mi chodzi o usta...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-16 092746

Pobierz
  • Odpowiedz
@theindependent: Uważam że w tym miejscu wszystko jedno. Zazwyczaj zmiany trzeba zgłaszac tam do 7 dni od nastapienia takiej zmiany. Ja bym w tym formularzu w przypadku zmiany opodatkownaia chyba dał date wysłania wniosku o zmiane
  • Odpowiedz
@theindependent większość urzędów chce aby data powstania zmiany była jako 01.01.2024 ponieważ zmiana ta obejmuje cały rok 2024. Miałam przypadek gdzie urzędniczka uznała zmianę za nieważna gdy była inna data.
  • Odpowiedz
@theindependent ja w styczniu 2022 złożyłem z datą powstania zmiany 10.01.2022 (przetworzone w CEIDG, zaakceptowane przez MF-US itp) a nie 01.01 i od tego czasu - chyba, bo zauważyłem dopiero wczoraj - mam dwie formy opodatkowania w eUrzad (liniowy i ryczałt) i adnotacje w systemie o braku złożonego pit-36l za 2022, żadnego pisma, telefonu, wezwania czy kontroli (mam księgowego) z US, natomiast idę w poniedziałek albo wtorek wyjaśnić o co chodzi...
  • Odpowiedz