Wpis z mikrobloga

Największą niesprawiedliwością, która istnieje w dzisiejszym zachodnim swiecie, poza obowiązkowym zaganieniem mężczyzn na pewną śmierć albo kalectwo na polu bitwy to redystrybucja danin publicznych. Czym to sie różni od tego, jak człowiek przyłoży ci nóż do gardła i kaze oddawac kase, czesc tej kasy zgarnie, a reszte da ludziom, od ktorych jest zalezny? Przeciez to jest bandyctwo i zlodziejstwo w najczystszej postaci. Zyjemy w XXI wieku i ze nadal jest to chwalone to jest dla mnie kompletnie niezrozumiale. #podatki
#sejm
  • 19
@niezdiagnozowany: Czyli chcesz powiedzieć, że facet, który został "pokrzywdzony" przez naturę wyższą sprawnością fizyczną to jeszcze chciałbyś, by te kurde słabsze naturalnie kobiety #!$%@?ły tak ciężko jak faceci. No i, żeby jeszcze walczyły za nas w wojnach, które to właściwie chyba tylko faceci wywołują, bo nie znam żadnej głowy państwa płci żeńskiej, która wywołała wojnę i ją prowadziła (nie wiem może caryca Katarzyna i Kleopatra mi przychodzi na myśl). Ty to
A równouprawnienie wiąże się z równymi obowiązkami


@niezdiagnozowany: RównoUPRAWNIENIE jak sama nazwa mówi, wiąże się z równymi prawami. xD

Jakoś dzieci nie mają tyle samo praw co dorośli, a za tym idzie obowiązków również.


Mają tyle samo, a nawet więcej praw. Obowiązków żadna konwencja WHO czy ONZ nie narzuca, więc nie wiem na jakiej podstawie legislacyjnej i o jakich obowiązkach mówisz.
@gandalf_rzulty:

RównoUPRAWNIENIE jak sama nazwa mówi, wiąże się z równymi prawami. xD


To dlatego kobieta ma m.in prawo iść wcześniej na emeryturę a mezyzvan nie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)? I równe prawa łączą się z różnymi obowiązkami inaczej jest to nie równouprawnienie a dyskryminacja.

Mają tyle samo, a nawet więcej praw.


A
To dlatego kobieta ma m.in prawo iść wcześniej na emeryturę a mezyzvan nie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)?


@niezdiagnozowany: Zapytaj się komunistów, oni to wprowadzili i Polska jest ewenementem na skale światowa, że nadal podtrzymuje taki ustrój. Tusk chciał to zlikwidować to pisiory ugrały na tym wybory w 2015. Obecnie Razem ma plan
@gandalf_rzulty:

Zapytaj się komunistów, oni to wprowadzili i Polska jest ewenementem na skale światowa,


Komunizm skończył się jakoś ponad 30 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jeżeli zrównasz prawa i dołożysz jednocześnie obowiązków, to nic nie wyrównałeś.


A czyli równouprawnienie jest wtedy kiedy jednej stronie wyrównujemy prawa a druga strona ma nadal tyle samo praw (a nawet więcej) przy okazji mając nadal więcej obowiązkow? To ciekawe.
A czyli równouprawnienie jest wtedy kiedy jednej stronie wyrównujemy prawa a druga strona ma nadal tyle samo praw (a nawet więcej) przy okazji mając nadal więcej obowiązkow? To ciekawe.


@niezdiagnozowany: Nie wiem, według Ciebie równouprawnienie jest chyba wtedy, kiedy osoba niepełnosprawna powinna #!$%@?ć tak samo jak pełnosprawna, dopiero wtedy może liczyć na takie same prawa tak? XD
czyli twoim zdaniem kobiety są niepełnosprawne?


@niezdiagnozowany: To był skrajny przykład, by trafić do Twojego mózgu. Niepełnosprawni są zazwyczaj słabi, ograniczeni ze względu na niepełnosprawność fizycznie z powodu jakiegoś wypadku, kobiety są ograniczone fizycznie ze względu na naturę. Czego nie rozumiesz jeszcze?
@gandalf_rzulty: no to skoro istoty męskie i kobiece są równe i ani przeciętny mężczyzna i przeciętna kobieta nie odstają od siebie (bo mówimy tu o osobach bez cechy niepełnosprawności) to nie rozumiem dlaczego jedna płeć ma mieć mniej obowiązków od drugiej, skoro obie mają tyle samo praw.
@gandalf_rzulty: no to jak nie są, to prawa jednej z tych płci powinny być ograniczone skoro nie moze ona sprostać obowiązkom, których wymaga się od drugiej płci. W innym wypadku nie mamy do czynienia z równouprawnieniem, tylko z grupą uprzywilejowaną.

Rozumiem w takim razie, że nie miałbyś problemów z wybraniem prywatnego usługodawcy zapewniającego świadczenia medyczne, któremu placilbys wyższe składki niż kobiety, mógłbyś skorzystać z tych samych usług, ale 5 latv później,
Rozumiem w takim razie, że nie miałbyś problemów z wybraniem prywatnego usługodawcy zapewniającego świadczenia medyczne, któremu placilbys wyższe składki niż kobiety, mógłbyś skorzystać z tych samych usług, ale 5 latv później, a jakby był problem to byłbyś zobowiązany samemu do świadczenia usług medycznych.


@niezdiagnozowany: Nie płacę ZUS, bo dla mnie to gówno, które za mojego życia jeszcze upadnie. Do lekarzy i tak w większości chodzę prywatnie. bo nie lubię czekać w
@gandalf_rzulty:

Nie płacę ZUS, bo dla mnie to gówno


To jestes bezrobotny w takim razie?

Do lekarzy i tak w większości chodzę prywatnie. bo nie lubię czekać w kolejkach.


Czyli sprawiedliwym jest to ze placisz skladki na nfz i nie korzystasz z uslug za ktore placisz?

Natomiast mam empatię i potrafię zrozumieć problem przed jakim stoją kobiety, czyli często są na takim samym stanowisku co facet, wykonują taką samą pracę, a
To jestes bezrobotny w takim razie?


@niezdiagnozowany: Na UZ ZUS nie jest obowiązkowy.

Czyli sprawiedliwym jest to ze placisz skladki na nfz i nie korzystasz z uslug za ktore placisz?


Korzystam z nich codziennie. Jak potrąci mnie auto czy zdarzy się inny wypadek to leczenie w szpitalu będzie pokryte z ubezpieczenia zdrowotnego. Czy nawet wizyta u lekarza rodzinnego - do którego z byle pierdołą nie pójdę przecież prywatnie. :))

A to
@gandalf_rzulty:

Na UZ ZUS nie jest obowiązkowy.


no ale jako przedsiebiorca placisz zus.

No to musisz wyjechać na jakąś bezludną wyspę i zbudować własne państwo, bo nigdzie w cywilizowanym kraju w XXI wieku nie ma czegoś takiego.


Czyli nie ma rownuprawienia tylko pewne grupy sa uprzywilejowane, to chyba nawet cos takiego bylo i funkcjonowalo do XIX wieku to sie feudalizm nazywalo
no ale jako przedsiebiorca placisz zus.


@niezdiagnozowany: Ale nie jestem przedsiębiorcą, tylko zleceniobiorcą.

Czyli nie ma rownuprawienia tylko pewne grupy sa uprzywilejowane, to chyba nawet cos takiego bylo i funkcjonowalo do XIX wieku to sie feudalizm nazywalo


Nazywaj to sobie jak chcesz, nikt Ci nie zabrania mieć urojeń...
@gandalf_rzulty:

Ale nie jestem przedsiębiorcą, tylko zleceniobiorcą.


To w jaki ty sposób zusu nie placisz?

Nazywaj to sobie jak chcesz, nikt Ci nie zabrania mieć urojeń...


No wiadomo przecież to normalna sytuacja że ktoś ma tyle samo praw ale mniej obowiązków, to nie jest wcale uprzywilejowanie.