Wpis z mikrobloga

Cześć.

Czy mając konto PLN w mBanku lepiej jest kupić USD w mBanku i przelać je (z konta walutowego) na konto USD w xtb? Czy lepiej przelać złotówki na konto PLN w xtb i pozwolić im przewalutować podczas kupna akcji?

Nie wiem ile dokładnie mBank mnie zgoli za taki przelew USD. Jeśli dobrze widzę to: 0,35% kwoty przelewu, min. 25 zł, max. 200 zł ?

#xtb #gielda #mbank
  • 10
@baal80:
Ogólnie mówiąc to słaby pomysł i strata kasy.
Najpierw tworysz konto na walutomat i tam przelewasz PLN. Następnie kupujesz w walutomacie usd i przelewasz je na konto walutowe usd w mBanku. Dopiero wtedy usd z mBanku do xtb.
Problem jest taki że usd idą 3 dni na konto xtb dlatego lepiej ostatni etap wykonać za pośrednictwem PayPal. Wtedy przelew USD z mBanku do xtb trwa poniżej 1 minuty.
Możesz przelewać
  • 0
@zaq22: Dzięki za opinię ale zakładając, że mam rację i to będzie powiedzmy 200 PLN za ten przelew (kwota przelewu jest duża) to nadal uważasz, że to "Ogólnie mówiąc to słaby pomysł i strata kasy." i tak jak napisałeś wyjdzie dużo taniej?

Z tego co wiem to akurat wymiana walut w mBankowym kantorze ma jedne z najlepszych spreadów.
Najlepiej zrob bezpośrednie porównanie.
Wymień w mBanku i walutomacie po 1000 usd i wtedy zobaczysz różnice.
W walutomacie można ustawić kurs o kilka groszy niższy niż rynkowy i poczekać kilka godzin aż ktoś Ci sprzeda po twoim kursie.
@baal80: pamiętaj jeszcze o prowizjach banków pośredniczących (10-30 USD za przelew). Jeśli pójdziesz za radą @zaq22, to prowizję tę zapłacisz dwukrotnie (no chyba że Walutomat ma konto w mbanku, to wtedy raz). Imo najlepszym sposobem jest wymiana złotówek w Revolucie a potem przez PayPal na XTB. Szybko i zero prowizji.

Edit: no dobra, jeśli nie masz płatnego konta w Revolucie, to wymiana powyżej 5k będzie cię kosztowała 0,5%, ale w
@baal80 załóż sobie Alior Kantor, wymieniaj tam złotówki, kartę podepnij pod PayPal i doładowuj z niej, a nie jakieś kombinacje alpejskie tworzysz. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chyba że do tego konta USD w mBanku też masz kartę to płać nią.
@nabrzmialy:
W walutomacie jesli zlecisz przelew USD z walutomatu na konto bankowe do godz 13 to dostajesz kasę w ten sam dzień.
Za darmo. Przelejesz 500 usd i tyle samo dostajesz.
Widzę że jesteś fanem revoluta. Też mam revolut ale ten operator nadaje się tylko do transakcji poniżej 3000 usd. Przelejesz więcej to zobaczysz gorszą strone revolut. Na odblokowanie konta czeka się tam ponad 3 tygodnie.
Wpisz w google: revolut zablokował
@zaq22: nie korzystałem nigdy z walutomatu, a z revolutem nigdy nie miałem najmniejszych problemów i mają najlepsze kursy (chociaż ktoś mi tutaj niedawno polecał Aion - muszę wypróbować). Ale dzięki za info o przelewach z walutomatu. Podejrzewam, że mają konto w mbanku, skoro nie płaci się prowizji za przelew USD. Albo zwyczajnie miałeś szczęście i banki pośredniczące nic nie pobrały¯\(ツ)/¯
  • 0
@baal80: Odpowiadam dla potomnych i dla siebie na przyszłość: przelew SWIFT z konta walutowego w mBanku na walutowe w XTB kosztował 0.35% kwoty - niby "płacę ja i odbiorca" ale pewnie całość zapłacę ja. Zobaczę kiedy środki przyjdą na konto XTB.