Wpis z mikrobloga

#zabrze przy #gliwice wygląda jak gocha magical przy miss universe. Jak to jest ze Gliwice są tak, zadbane, odnowione, w centrum są klimatyczne kawiarnie, bary, knajpki i restauracje, a w Zabrzu same biura pożyczkowe, lombardy, pojedyncze mordowanie i masa kebabów. #!$%@?, to chyba serio najbrzydsze miasto na #slask i zaraz ktoś pewnie napisze o #bytom ale byłem tam ostatnio i centrum jest schludniejsze i więcej się dzieje niż w tym szuliklwie.
#niepopularnaopinia
  • 20
@FrankUnderwood ja zawsze się śmieje że jak ktoś mówi że Bytom jest brzydki to w życiu nie spacerował sobie po Zabrzu, tam nawet rynku nie ma, parku fajnego, nic się nie dzieje. Jak studiowałam w Zabrzu to na piwo można było iść do Warki bo nic więcej nie było. Z resztą Ruda Śląska też się zrobiła taka ujowa. W Gliwicach masz całą strefę ekonomomiczna i port, tam się pobudowało masę firm, masz
@mateusz-bogacki dla pobyt tam to super historia w życiu, bo tam pobierali mi szpik dla osoby chorej na białaczkę🥹 Udało mi się zwiedzić miasteczko (mówiłam wtedy, że mogłabym tam mieszkać), zjeść pyszny ramen (Boska ramen sztos) i zobaczyć zajebistą palmiarnie (bilet kosztował jakieś 18 zł!). Kolejnym plusem jest podajnik z darmową wodą na rynku! No i w sierpniu w środki tygodnia pełne ogródki ludzi. Gliwice zawsze w moim serduszku ❤️
@FrankUnderwood: Niestety jako mieszkaniec Zabrze no sama prawda. Jak gdzieś jakieś wyjście ze znajomymi ogarniam to albo jadę do Gliwic albo do Katowic ;)
Ogólnie miasto zadłużone i lipa straszna. A jazda po ulicach tutaj to już w ogóle dramat - trzeba slalomy robić, bo tyle dziur na ulicach...

Przyznam mocno liczę na jakieś zmiany po wyborach jednak, czy przy tylu problemach zmiana władz cokolwiek da?
@Mrboo da, da Bytom po zmianie prezydenta zmienił się moim zdaniem nie do poznania. Władza w końcu transparentna niestety pierwsza kadencja nowego prezydenta została „zjedzona” przez odkręcanie wałów poprzedniego Włodarza. Liczba wałów jaką narobił to się w pale nie mieści ale już powoli wychodzimy na prostą w miarę