Wpis z mikrobloga

60 + 1 = 61

Tytuł: What if? A co gdyby? Naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania
Autor: Randall Munroe
Gatunek: popularnonaukowa
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788375549713
Tłumacz: Sławomir Paruszewski
Wydawnictwo: Czarna Owca
Forma książki: e-book
Mam mieszane uczucia związane z tą książką. Ciężko mi nawet napisać jakąś konkretną opinię więc może opiszę moje przemyślenia na zasadzie plusów i minusów.

+ Niektóre pytania były na prawdę "szalone" i ciekawe. Przeczytanie odpowiedzi na nie było prawdziwą przyjemnością.
+ Autor porządnie odrobił lekcje i niejednokrotnie pokazał, że wykonał masę obliczeń lub długo wyszukiwał potrzebne informacje.
+ Pasja autora aż się wylewała z każdej strony, a mi osobiście dobrze czyta się takie książki.

- Humor ukazany w książce nie jest moim typem humoru i niestety bardzo mi zepsuł odbiór książki.
- Na niektóre pytania odpowiedzi były w formie komiksów, co nie zawsze wyczerpywało temat. Niektóre też pytania, na które autor odpowiedział w ten sposób były ciekawsze od tych, na które odpowiedział pisemnie i wolałabym też o nich przeczytać coś więcej.
- Odpowiedzi na niektóre pytania były rozwleczone. Często też autor zmieniał temat tak jakby nie miał już nic do powiedzenia w pierwotnym ale rozdział swoją długość mieć musi.

Także podsumowując: nie mogę autorowi odmówić wiedzy i pasji ale forma w jakiej te fakty zostały podane kompletnie mi nie odpowiada, a szkoda bo zagadnienia były w większości na prawdę ciekawe.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #popularnonaukowabookmeter
Owieczka997 - 60 + 1 = 61

Tytuł: What if? A co gdyby? Naukowe odpowiedzi na absurdal...

źródło: 644243-352x500

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moll: aż byłem ciekawy, miałem wrażenie że kiedyś wrzuciłem swoją reckę tego - bo mi się też całkiem spodobała - ale może nie, albo nie mogę znaleźć. Szkoda że bookmeter nie scala wszystkich recenzji z różnych edycji jako opcji - bo było ich kilka, sporo np w roku 2016.

@xXdeepfriedXx eksportujesz gdzieś csv z danymi, lub przewidujesz kiedyś łączoną tabelkę bez podziału na edycje? Do wishlisty proszę dopisać też
  • Odpowiedz
  • 2
@Oo-oO: @moll ja często słyszę, że mam specyficzny gust i myślę, że tutaj właśnie tak jest. Chłopakowi też się spodobała. Generalnie to nie była zła książka ale forma nie dla mnie. Może kiedyś spróbuję drugą część.
  • Odpowiedz
@Owieczka997: No ale mi zabrakło jednak odpowiedzi na pytanie: "Do jakiej temperatury powinna być rozgrzana piła łańcuchowa aby podczas obcinania kończyny kauteryzowała ranę?" Nie odpowiedział bo uznał to za szokujące a to się może przydać w pewnych wyjątkowych sytuacjach ratujących życie. Książka taka se.
  • Odpowiedz