Wpis z mikrobloga

Lapończycy- niegdyś zamieszkiwali ziemie aż prawie pod Sztokholm, dzisiaj, zepchnięci tylko na daleką północ Skandynawii i Finlandii przez ludy gernańskie (Szwedów i Norwegów) nadciągające z południa na coraz bardziej północne tereny fennoskandii oraz przez ludy fińskie przybyłe ze wschodu i w pewien sposób spokrewnione z Lapończykami. Dzisiaj zachowała się ich jedynie garstka i do tego są bardzo mocno zmieszani ze Skandynawami oraz z Finami,

Na zdjęciu Lapończycy z Finlandii:

#laponia #ciekawostki #skandynawia #europa #historia #finlandia
nowyjesttu - Lapończycy- niegdyś zamieszkiwali ziemie aż prawie pod Sztokholm, dzisia...

źródło: comment_kxWKzP8lKXgm93E2oczKfSuxv9Pur8eM

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Linnior88: Finowie pochodzą z terenów obecnej Rosji, z okolic Uralu, jednak ci z wybrzeży kraju są mocno zmieszani ze Skandynawami i przesiąknięci skandynawską kulturą przez setki lat rządów Szwedów (chociaż ruskie rządy też mieli).
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: tak wiem choćby to są dużo z nich są blond jak Skandynawowie ale oni mają inne mordy a finki mają grube dupska i biodra , ogólnie naród z bardzo dużą skłonnością do tycia (swoją drogą bliscy kuzynki Węgrów i Estończyków )
  • Odpowiedz
  • 0
@Linnior88: W Szwecji wciąż wielu ludzi uważa Finów za patogię i alkoholików mówiących azjatyckim językiem. Z wyglądu bez problemu odróżniam losowego Fina od Skandynawa. Pomimo zmieszania ze Szwedami Finowie zachowali dużo genów uralskich.
  • Odpowiedz
  • 0
@Linnior88: Heh, ale swoją drogą pamiętam jak byłem w Finlandii pierwszy raz i dwie rzeczy które najbardziej dało się zauważyć to dużo pijaków i właśnie te murzyńskie tyłki u kobiet o których wspominasz. O pierwszym wiedziałem, ale drugie mnie trochę zaskoczyło.
  • Odpowiedz