Wpis z mikrobloga

@niktvvazny: Ja się zawsze zastanawiam co się w takiej sytuacji robi.
Bo wiele osób tak ma, że widzi totalnie #!$%@? a i tak płaci. A potem drugi raz za naprawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żeby fachmen nie przyszedł, nie zemścił się, nie rozwalił - ludzie się boją. Ogólnie to chora sytuacja, chyba tylko na rynku budo.
Zrobisz czy popsujesz, to i tak zarobisz...
@niktvvazny: nie podoba się to se sam lepiej zrób. Zasrane programisty i inne gryzipiórki, sami dwie lewe ręce do czegokolwiek poza klikaniem w kąkuter ale do latania z poziomica i czepiania się ciężko pracujących ludzi pierwsi, przyszliby bolszewicy, posprawdzali ręce i ustawili was trochę do porządku.
@niktvvazny: To jest właśnie duży kłopot z wylewkami, naprawdę niewiele jest w ogóle ofert firm, czy fachowców, którzy oferują profesjonalne usługi w tym zakresie. Ja jeszcze nie spotkałem się z kimś w Warszawie kogo można byłoby polecić.
@niktvvazny: Współczuję. Miałem podobnie albo lekko gorzej spitoloną podłogę. Tylko u mnie kolo zrobił mi posadzkę betonem B20 bo na taki była promka w leroyu.

Wracając do sprawy: nie ma tam zdjęcia całości. Te różnice w poziomie to że za mało wylał czy nie równo?
@niktvvazny: 1.5 cm przy samopoziomie to w ch.j fuszerka. Jeszcze ze 2 warstwy i trzeba będzie drzeć, bo drzwi już tak mocno nie da się podciąć. Ale pocieszę Cię - to nie Twój pech, tylko taka jakość usług na rynku. Jeden klient każe poprawiać, 5 innych machnie ręką, byle się wykończyć i wprowadzać, a potem lament, że panele strzelają na zamkach po 2 latach.

A reperów chociaż używał, czy "samo się
@johny-kowalski: Ciężko policzyć bo pierwsza ekipa robiła całe mieszkanie ~51m2 i miała trochę ponad paletę, a majstry od poprawek to wylewają tylko małymi kawałkami w miejscach gdzie było źle. Jeden wylał worek a drugi 2.5 worka.
"Ciężko policzyć" w sensie, że na miejsce gdzie są problemy bo nie leją całości.
@niktvvazny to już na logikę nie może się udać - nie jest wiadome jakie były różnice w poziomie wcześniej, ale przy aktualnym stanie: podniesienie o 1mm 1m2 potrzeba 1,7kg proszku. Jeśli w pomieszczeniu 20m2 masz powiedzmy na 4m2 spadki o 15mm to dzieląc spadek na pół potrzebujesz 4 x 8mm x 1,7kg = 55kg czyli prawie 3 worki (20kg worek). A dodatkowo żeby uzyskać jednolitą powierzchnię to na reszcie czyli na 16m2
@niktvvazny: ja od siebie dodam, że przy wykańczaniu miałem różnice w poziomie w granicach 2-6mm. Uznałem, że będzie git i teraz żyję ze skrzypiącą w niektórych miejscach podłogą. Co prawda się przyzwyczaiłem i miałem styczność z o wiele bardziej skrzypiącą u znajomych, a nawet słyszałem o rozpadających się zamkach paneli na nierównej podłodze. Niemniej żałuję, że wtedy to olałem.