Wpis z mikrobloga

Przesyłał ktoś z Was paczkę ze Stanów do Polski? Jak to wygląda od strony technicznej? Czy zawsze płaci się cło, niezależnie od zawartości?

  • 5
  • Odpowiedz
@widzialem idziesz do polskiego sklepu.
- Panie chce paczke wyslac do polski, pomarancze dzieciom na swieta
- morska 50 usd za 50 funtow, o ile nie dorzuciles do pomaranczy ramy od lozka king size to nie bedzie doplaty za dziwne wymiary. Do tego 10 baksow za dostarczenie na terenie polski.
- ok to nie bo za drogo

Niewielki % morskich paczek jest sprawdzanych. Lotnicze prawie wszystkie. Na morska trzeba czekac ok 5-6
  • Odpowiedz
@cerbera: znajomy kupil zabytkowegp colta e lomardzie, rozlozyl na czesci, powciskal w paczce losowo miedzy slodycze i ciuchy, jak wrocil do Polski poskladal go sobie i ma na pamiatke :-))
  • Odpowiedz
@widzialem: jak wysylasz ciuchy dla siebie to odrywasz metki i piszesz na paczce ze uzywane ale rzadko sprawdzaja paczki morskie, koszt i czas tak ja kolega powyzej napisal
  • Odpowiedz
Przesyłał ktoś z Was paczkę ze Stanów do Polski? Jak to wygląda od strony technicznej? Czy zawsze płaci się cło, niezależnie od zawartości?


@widzialem: wiele razy. Czy się cło płaci to zależy czy zadeklarujesz :> możesz wpisać niską wartość, możesz deklarować jako prezent itp. Ja cłem bym się nie przejmował bo to kilka procent wartości, bardziej VATem się zainteresuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz