Wpis z mikrobloga

Ci młodzi to się do niczego nie nadają dzisiaj.
Jeden chłopaczek pracował ze mną ~2 tygodnie. Z tego parę dni całych, reszta typu: przyjeżdża o 10, od 12 do 14 jedzenie a o 16 już spada. Jak przyszło do wypłaty "pracowałem 9 dni" " no ale zrobiłeś 35h". No ok. Od 2 tygodni go nie widziałem, bo ciągle "coś". Chciałem żeby mi pomógł w zeszłym tygodniu, bo mam opóźnienie, ale nie mógł. I dzwoni do mnie w piątek po południu z pytaniem, czy nie mogę mu 100€ pożyczyć, bo nie ma kasy, rachunki, bank go ściga. Pytam się co robił dziś.

Nic, depresję mam przez ten brak pieniędzy, jutro też nie będę pracować, bo źle się przez to czuję psychicznie"


Może jestem jakiś nienormalny, ale jak nie masz pieniędzy to idziesz do pracy. Byłem u niego w sobotę na chacie, prawie płakał tam. Obiecał że przyjdzie w poniedziałek, jeszcze kumpla weźmie do pomocy. Dziś rano wysyła smsa, że zawozi córkę do szkoły i będzie. Godzinę później dzwoni, że nie przyjedzie, bo musi jechać do kuzyna pomóc mu naprawić samochód. A i żebym sprawdził, czy jakiejś kasy mu nie mogę dać bo pilnie potrzebuje xD

#budownictwo #pracbaza #emigracja #zalesie
  • 20
  • Odpowiedz
  • 5
@nairoht: nie byłbym w stanie tego wymyślić. Rozwaliło mi mózg xD
Nie jest u mnie zatrudniony, on teoretycznie jest na swojej działalności i pomaga mi czasem, ale coś się zepsuł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Typowy zoomer w pracy. Kiedyś miałem jednego przyuczyć do prostej pracy, ale chłopaczek musiał co chwile TikToczka przeglądać i oczywiście odpisywać na Massangerze.
  • Odpowiedz
@PiotrFr Koledzy w korpo też narzekają na młodych, mając parę miesięcy doświadczenia stawiają warunki, jak ludzie będący 5 lat w branży. Raz prowadził rekrutacje i szukali kogoś do prostej roboty. Dali widełki stawki bo oczywiście wynagrodzenie zależało od tego jakie będzie doświadczony kandydat. No i rozmowach wygrał jeden, expa parę miesięcy no ale najlepiej wypadł od reszty. Zaproponowali mu trochę więcej niż dolne widełki a chłopak powiedział, że on się nie zgadza
  • Odpowiedz
  • 0
@karol-blabert: jeden młody dziś po południu przyszedł. Ten tytułowy ma być jutro, niby na 1000% xD
Od przyszłego tygodnia już będę mieć luz, więc czy przyjdą czy nie, mam wywalone
  • Odpowiedz