Wpis z mikrobloga

To chyba absolutne maksimum które mogę emulować pod 86Boxem.
-Super Socket 7
-ASUS P5A
-Intel Mobile Pentium MMX@266MHz
-3dfx Voodoo3 3000

Windows 98 SE, najcięższa gra jaką zainstalowałem to Porsche Unleashed, w menu ma ścinki a podczas gry w 800x600 ma minimalne. Z czego minimum dla tej gry to MMX@200MHz a zalecany jest MMX@300MHz. Tomb Raider II działa w 1024x768 bez ścinek. Może nawet powinienem zbić do 233MHz. Jakiekolwiek AMD K6 które można ustawić na 550MHz odpadają, ściny na samym pulpicie.

Kojarzy ktoś jakieś tytuły które byłyby bardziej adekwatne do testowania takiej maszynki?

#retrocomputing #pcmasterrace #gry
supra107 - To chyba absolutne maksimum które mogę emulować pod 86Boxem.
-Super Socket...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@Sky-rusher:

To chyba absolutne maksimum które mogę emulować pod 86Boxem.

https://86box.net
To emulator. Wbrew pozorom bardzo wymagający. Maksimum które obsługuje to Pentium II, ale z tego co kojarzę nawet topowe procki z najlepszymi osiągami na jednym rdzeniu nie są w stanie go skutecznie emulować. Za to w zamian wiernie emuluje stare systemy i ich podzespoły.

Jest jeszcze PCem od którego wywodzi się 86Box. Ma mniejsze wymagania, ale kosztem mniejszej dokładności emulacji,
  • Odpowiedz
  • 0
@vytah: Z czego VirtualBox, po pierwsze to nie emulator tylko hypervisor typu 2, a po drugie to nie ma wsparcia akceleracji 3D pod WinXP, trzeba się bawić ze starymi wersjami. VMware Player, też hypervisor typu 2, ma lepsze wsparcie akceleracji 3D pod XPkiem, więc jeżeli chodzi o najlepszą kompatybilność i wydajność to VMware wygrywa.
  • Odpowiedz
  • 0
@vulcanitu: Minimum: Pentium II 400MHz
Zalecany: Pentium III 600MHz

Chłopie, zapomnij. Pentiuma II ci w życiu nie zaemuluję, a Pentium III nie jest wspierany ani w PCem ani w 86Box. Najszybciej to pójdzie pod VMware xD
  • Odpowiedz
Kojarzy ktoś jakieś tytuły które byłyby bardziej adekwatne do testowania takiej maszynki?


@supra107: Flight Simulator 2000 jako benchmark "ile jeszcze brakuje mocy"? W sumie ciekawy jestem, jak zadziała Carmageddon 2, Hidden&Dangerous, Half Life, Colin II, albo Myth I/II/III. Z gier "niegraficznych" sam sprawdzałbym np. Championship Managera 01/02 - w tym piłkarskim Excelu generowanie świata gry na 128 mega RAMu zajmowało dobre kilkadziesiąt minut.
  • Odpowiedz
  • 1
Jest jeszcze PCem od którego wywodzi się 86Box. Ma mniejsze wymagania, ale kosztem mniejszej dokładności emulacji, do tego jest mniej aktualny i ma mniej funkcji, a 86Box wprowadził wiele przydatnych zmian. A najgorsze jest to że nie są kompatybilne między sobą bo emulują maszyny w inny sposób, więc za każdym razem Win98 będzie wykrywał zmiany w sprzęcie i będzie się trzeba z tym babrać.


@bimbadil: Nieco wyżej już o nim wspomniałem,
  • Odpowiedz