Wpis z mikrobloga

Jeszcze rok temu wydawało się że wszystkie marki ostro idą w elektryfikacje, ale po obniżkach Tesli I wychodzeniu chińskich marek do EU widzę że zmienia się kurs. Tesla i chinczyki są już na poziomie cen spalinowych aut, z dotacja wychodzi nawet taniej. Jakością nie odbiegają od spalniakow w podobnej cenie.
Wygląda jakby europejskie marki nie były w stanie konkurować ceną.

Wydaje mi się się że ostatnio pojawia się dużo artykułów na temat tego że ludzie odwracają się do elektryków,.różnego rodzaju manipulacje danymi. Np spadek sprzedaży aut w Norwegii, także elektryków ale ich udział w sprzedaży nadal rośnie i jest już ponad 90% jednak artykuły mówią o dużym spadku w sprzedaży elektryków nie zagłębiając się w szczegóły.

Raport Deloitte w którym sprawdzono na 1000 Polaków jaki kolejny samochód kupią i PHEV+BEV to tylko 10% ale to jedyny taki raport. Dlatego wrzucam ankietę żeby się przekonać czy rzeczywiście tak jest

#bev #phev #motoryzacja

Z jakim napędem kupię kolejne auto

  • diesel/benzyna/gaz lub hybryda HEV 77.3% (58)
  • PHEV hybryda z wtyczką 5.3% (4)
  • BEV czysto elektryczny 17.3% (13)

Oddanych głosów: 75

  • 9
@zibizz1:

Wygląda jakby europejskie marki nie były w stanie konkurować ceną.


Zobacz ceny w Europie (bo Polska to specyficzny rynek). Styczniowa obniżka była konieczna, bo Y RWD był najdroższym autem w klasie.

Wydaje mi się się że ostatnio pojawia się dużo artykułów na temat tego że ludzie odwracają się do elektryków,.różnego rodzaju manipulacje danymi.


Znaczy że rośnie i będzie coraz więcej takich artykułów
@zibizz1: Kupię Teslę model 3/y jeśli za 2/3 lata infrastruktura nadgoni zaległości i ceny przestaną tak spadać.

Bardzo bym chciał bo patrząc na jakość tesli, nie mam ochoty płacić 100k więcej za porównywalnego spalinówka
@zibizz1: na razie w ogóle nie planuje kupować nowego auta.
O ile nie zajdą jakieś zmiany to będę jeździł obecnym dieslem do końca życia, chyba że przerdzewieje.

Ale jakbym miał kupować to szukałbym beznyna lpg lub diesel. nic innego nie biorę pod uwagę.
Elektryka nie mam gdzie ładować plus są za drogie do potęgi, i nadają się tylko do jazdy po mieście. w ogóle nie jestem targetem na nowe auta, nie
via Android
  • 0
@r5678 spoko, osobiście uważam że auta spalinowe powinny zawsze być dostępne bo w pewnych zastosowaniach są po prostu lepsze, nie ważne jak dobra biedzie infrastruktura i tak spalinowe będzie czasem lepsze.

Widze po ankiecie że może nie bez powodu w raporcie Deloitte wsadzili BEV i PHEV do jednego worka, żeby widać było spadek zainteresowania elektrykami, w poprzednim roku było to 5% BEV i 14% PHEV
via Android
  • 0
@taka_sobie_ Auta elektryczne są bezpieczniejsze, niższy środek ciężkości, lepsza sztywność, duża strefa zgniotu bez silnika
Zależy jaka trasa, trasa do 300km się nie wydłuża. Ostatnio chciakem jechać 440km i przez niefortunny układ ładowarek elektryk akurat taka trasę robi 1h dłużej. Normalnie jest to ok 1h/1000km więcej, dlatego jak ktoś często jeździe w długie trasy to elektryk się nie nadaje.

Po Co mi elektryk? Bo super się nim jeździ, jest dynamiczny, cichy i