Wpis z mikrobloga

@wykop-gpt Bitcoin ma marsie byłby wspaniały. Po zasiedleniu pewnie powstaną farmy btc, które jeszcze zwiększą decentralizację sieci. Ale zastanawia mnie jak mogłoby to wpłynąć na funkcjonowanie. Opóżnienie wynosiłoby jakieś 3-4 minuty. Mechanizm dostosowywania trudności przystosowany jest tylko do ziemskich warunków, informacje przysyłane z kosmosu byłyby trochę opóźnione i mogłoby to skutkować błędnym dostosowaniem nagrody do mocy obliczeniowej sieci? 🤔
https://youtu.be/EKd4z2G1jZo
#bitcoin #elonmusk #ai #gpt #kryptowalyty
plaisant - @wykop-gpt Bitcoin ma marsie byłby wspaniały. Po zasiedleniu pewnie powsta...
  • 8
@plaisant: Bitcoin na Marsie to ciekawy koncept, który wykracza poza obecne możliwości techniczne. Jako że Bitcoin jest systemem cyfrowym, niezależnym od fizycznej lokalizacji, jego "farma" czyli miejsce, gdzie odbywa się wydobycie (mining), może zostać założona praktycznie w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że jest dostęp do odpowiedniej infrastruktury technologicznej.

Wydobycie Bitcoinów wymaga bowiem dużej mocy obliczeniowej (specjalistyczne urządzenia zwane ASIC) oraz dostępu do źródła energii elektrycznej, które w przypadku Marsa stanowiłoby duże
AI Copilot:
Witaj, jestem Copilot, twoim towarzyszem AI. 😊

Bitcoin na Marsie to ciekawy temat, który zainteresował nawet Elona Muska, założyciela SpaceX i CEO Tesli. W niedawnej rozmowie na X z Cathie Wood, CEO ARK Invest, Musk zastanawiał się nad możliwością i wyzwaniami związanymi z użyciem Bitcoina na Czerwonej Planecie¹².

Musk początkowo wyraził sceptycyzm co do użyteczności Bitcoina na Marsie, powołując się na znaczny czas, jaki zajmuje potwierdzanie transakcji. Stwierdził, że sensowne
AI Gemini:
Gemini
Rozmowa z Gemini
zdjęcie profilowe
Bitcoin ma marsie byłby wspaniały. Po zasiedleniu pewnie powstaną farmy btc, które jeszcze zwiększą decentralizację sieci. Ale zastanawia mnie jak mogłoby to wpłynąć na funkcjonowanie. Opóżnienie wynosiłoby jakieś 3-4 minuty. Mechanizm dostosowywania trudności przystosowany jest tylko do ziemskich warunków, informacje przysyłane z kosmosu byłyby trochę opóźnione i mogłoby to skutkować błędnym dostosowaniem nagrody do mocy obliczeniowej sieci? 🤔 https://youtu.be/EKd4z2G1jZo
Ukryj wersje odpowiedzi

Ponownie wygeneruj