Wpis z mikrobloga

No dobra mireczki które śledzą temat, ponieważ na głównej jest narracja o wywróceniu wszystkich inwestycji powiedzcie jak to w końcu jest naprawdę z Tuskiem i z inwestycjami strategicznymi. Czy rząd Tuska celowo opóźnia lub zamierza zaprzestać realizacji:
- CPK
- Elektrowni atomowej
- Terminala kontenerowego w Świnoujściu
- Fabryki intela
Jeśli tak to dlaczego? Jeśli nie, to skąd ludzie biorą tą narrację?
Pytam poważnie.

#polityka #tusk #infrastruktura
  • 5
  • Odpowiedz
@Shilghter: Tak naprawdę nie ma nigdzie potwierdzone, że oni te inwestycje uwalą. Ba, zapowiedzieli nawet, że elektrownie atomową, terminal w Świnoujściu i fabrykę Intela będą kontynuować (fabryka może być lekko opóźniona, bo rząd chce większych nakładów finansowych na edukacje o ile się nie mylę). Jeśli chodzi o CPK to sam nie do końca wiem co się odwala, moim zdaniem rząd powinien od razu powiedzieć, że to będzie realizowane. Mogę Ci nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@Koziom: Zauważyłem tą całkowitą zmianę odnośnie Twojej drugiej części, dlatego pytam tutaj, bo mam wrażenie że tutaj siedzą ludzie lepiej zorientowani i odpowie ktoś kto umie śledzić fakty, a nie narracje. Linki bardzo chętnie przejrzę, jeśli masz chwilkę podsyłaj! :)
  • Odpowiedz
@Shilghter: Rząd Tuska jaki jest, wiadomo - należy uczyć się na historii. Tusk nigdy nie interesował się inwestycjami w Polsce. Za Tuska nigdy nie było na nie pieniędzy. A z braku pieniędzy lubił wyprzedawać polskie biznesy firmom niemieckim i francuskim. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej?
  • Odpowiedz
@Shilghter: @Koziom Co do CPK ostatnie deklaracje brzmią dla mnie tak jakby chcieli zbudować coś, ale niekoniecznie w pełnej skali oryginalnego projektu, przy czym to jest tylko moja opinia i może coś sobie dopowiadam.

Z faktów to teraz szykuje się audyt, co na pewno spowoduje jakieś opóźnienia, więc pierwotnego harmonogramu nie uda się zrealizować (co i tak było wątpliwe wcześniej). Na ten moment brakuje projektu terminala i wojewoda mazowiecki odbił
  • Odpowiedz