Wpis z mikrobloga

@AdvisoryLyrics: Może nie na wsi, ale na obrzeżach osiedla. Na pewno jest dużo ciszej, nikt Ci mordy nie drze pod blokiem, dużo mniej aut jeździ, Nad głową nikt Ci niczym nie rzuca, nikt nie wierci/remontuje, nie musisz wchodzić po schodach jak nie ma windy, ale przy domu zawsze się znajdzie coś do roboty, A to trzeba coś pomalować, coś odnowić/naprawić, no i trzeba dbać o ogródek.
Jeszcze kwestia ogrzewania, na osiedlu
@AdvisoryLyrics: Z doświadczeń własnych. Wg mnie zdecydowanie domek. Mimo kosztów utrzymania, opału i podatków - płacisz za swoje, żaden mądry nie będzie decydował, kiedy włączyć centralne ogrzewanie albo na co przeznaczyć fundusz remontowy. Masz kawałek swojego poletka, zasadzisz kwiatek, postawisz ławkę, wyjdziesz zajarać wieczorową porą w bylejakiej kreacji. Garaż/wiata przy domu, piaskownica czy co tam chcesz, bez niczyjej łaski. Natuptać się trzeba, coś naprawić, wykosić, odśnieżyć, popiół z pieca wynieść, no
  • 12
@AdvisoryLyrics jak wyżej, najbardziej cieszę się z ciszy i spokoju, w domu nikt nie drze ryja za ścianą a jak drze to teść lub córka więc da się ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) w każdym momencie wychodzisz z domu na własną działkę a nie chodzisz po schodach aby na ławce pod blokiem mijać sebkow patrzących krzywo na Ciebie. Urządzasz sobie sam ogród, warzywnik, okolice. Ja mam przy okazji
@Fevx: Właśnie mam zamiar siedzieć sam w tygodniu a na weekend zjeżdżać do rodziców do miasta by mieć kontakt ze znajomymi. W tygodniu i tak tylko praca, spanie, film. Obym nie sfiksował. Mam nadzieję, że się wkręcę w robótki koło domu czyli ogródek trawnik itp. dzięki za odpowiedź
@AdvisoryLyrics ja do znajomych do Trójmiasta jeżdżę raz w miesiącu mniej wiecej i tyle wystarczy. Z takim życiem na wsi wszystko też zależy od podejścia, jeśli ktoś ma chodzić po klubach 5 razy w tygodniu i imprezować to wieś nie dla niego. Ja taki nie jestem i cenię sobie spokój dlatego wieś jest super.
Będzie Ci ciężko zimą tylko, ale 'kocykowy klimat' na wsi też jest fajniejszy niż w mieście ( ͡
@patchupdate: Obejrzałem tylko kawałek i sądzę że po prostu jest to tak nagrane, że gdyby mieszkali nawet na 20m całą rodziną to by się zdawało być okay. Opowiadają emocjami nie faktami ;P Jednak ten który mam na oku też mały bo 53m
@AdvisoryLyrics wszystko zależy jaki dom. Zazwyczaj są o wiele większe niż mieszkania a to wiąże się z kosztami ogrzewania, podlewania, sprzątania, remontami, podatkami. Musisz posiadać jakieś narzędzia, kosiarki i inne akcesoria. Ale tak czy inaczej warto. Przykład jest taki, że za ogrzewanie w bloku płaciłem 300zl miesięcznie, za wodę 100, a za prąd 150. W domu płace 700zl ogrzewanie 300prad i 300 woda.a ludzi tyle samo.
@Harvey_Specter: Będę mieszkał sam. Ogrzewanie, podgrzewanie wody, piekarnik etc wszystko na prąd z własnej fotowoltaiki. Nie licząc sezonu grzewczego, aktualni właściciele płacą ok 80zł za 2msc za prąd. A w bloku choćbym zawiesił tymczasowo mieszkanie spółdzielcze to i tak bym musiał płacić jakieś 700zl czynszu jak piszesz. Liczę że będę zadowolony