Wpis z mikrobloga

W temacie gościa który wypił piwa za 80k PLN. https://zrzutka.pl/35ts85
Przyjmijmy 80k PLN : 2,65 zł - kiedyś piwo było tańsze, a raczej nie pił "Extra Mocnego" w plastikowej butelce.
Wychodzi 30188 szt browarów jasnych pełnych.
Chłop wygląda mniej więcej na około 30 lat.
Załóżmy że trwało to około 10 lat, to było 3018 piw rocznie.
3018: 365 dni wychodzi 8,27 piwa dziennie.
To wcale nie taki skrajny wynik. Znam budowlańców którzy dziennie więcej przepijają, jak choćby murarze którym za gówniarza chodziłem do spożywczaka po piwo (po uprzednim telefonie "że zaraz młody przyjdzie").
Nawet mnie się zdarzyło parę razy obalić z 7-8 od 19 do 2 w nocy na jakiejś imprezie, więc przeciętny zawodnik.
#alkoholizm #alkohol #piwo #piwowarstwo ##!$%@?
  • 12
@Tomek3322: a może droższe piwa pijał, znam normalnie ludzi funkcjonujących co codziennie z 4 piwa piją i nie są to jakieś extra mocne tylko normalnie heinekeny, itp.
I pewnie te 80k na piwo to taki skrót myślowy, pewnie żarcie też w tym było no i może jakieś tam rachunki, opłaty za gierki/netflix, może fajki albo inne prochy jeszcze.
@Tomek3322: How about risiki z Omnipolo za 80-100zł za 0.33 albo jakieś Cantillon Gueuziki z 1980r. za 1250zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz, że piwa wykraczają poza Harnolda z Żabencji? Kiedyś robiłem małego excelika i wydaje z 5k PLN rocznie na piwesia +2k na festiwale :)
  • 2
@jozef-bania: ja znałem tzw. gaziarza, czyli gościa który butle z gazem woził po wioskach.
Najśmieszniejsze było że co go widziałem, to zawsze z petem w mordzie. Raz butlę przywiózł, i jak odchrząknął to samą krwią (splunął tym na ziemię).
Za gówniarza się zaklinałem że nigdy nie będę palił mając ten obrazek przed oczami, a potem i tak paliłem 5 lat. #oswiadczeniezdupy
@Tomek3322: To już jest inna kwestia :) Mimo, że sporo ludzi "potrzebujących" jest w dużej części kowalem swojego wcześniejszego postępowania, to mimo wszystko, nie zazdroszczę ;/

Wiesz, nie wiemy z jakim bagażem ktoś wbija w żyćko, z jakiej rodziny i jakimi wzorcami. Takie diabelskie koło strefy komfortu i prokrastynacji potrafi kręcić się naprawdę długo...