Wpis z mikrobloga

Chłop co noobem jest i prosi o poradę, bo nie umie składać itemków do buildów.

Gram teraz Barbem pod HotA, mam 20 lvl i proszę o wytłumaczenie na co patrzeć przy zakładaniu itemków. Z tego co rozumiem, to HotA bazuje na obrażeniach broni dwuręcznej obuchowej, więc cały dmg bierze się z tej broni i to tutaj trzeba patrzeć na obrażenia. W przypadku wszystkich innych pozostałych broni dmg bazowy nie ma znaczenia i mam się patrzeć tylko i wyłącznie na "pasywki" typu x% więcej dmg dla ogłuszonych przeciwników albo x% więcej szans na kryta. Dobrze myślę?

Po drugie, czy jest jakiś uniwersalny wskaźnik, który pokaże mi, czy dana broń będzie więcej bić? Chodzi mi o sytuacje, gdzie na przykład mam broń 200 dmg i pasywka 15% więcej obrażeń dla mobów na blisko vs broń 300 dmg ale bez tej pasywki.

#diablo4
  • 3
@Danzuo obecnie bardzo szybko wbijasz poziom i zmieniasz wyposażenie, więc nie ma większego sensu siedzenie na tabelkami i rozkminianie. Ja osobiście na statystykach w eq skupiam się bardziej dopiero koło 70-80 poziomu. Ogólnie dobrze żebyś miał na broni jeden z głównych boostów: close enemies DMG, core skill DMG lub Basic skill DMG. Ważne są też aspekty i czasami lepiej wziąć troszkę słabsza broń z lepszą statystka aspektu.