Wpis z mikrobloga

@miku555: wydaje mi sie, ze zaluzny od poczatku mowil, ze ofensywa kiedy bedzie to bedzie, ze ukraincy musza byc gotowi itd, nie wygladalo jakby ja chcial i zdawal sobie sprawe ze bez przewagi w powietrzu to jest lipa (co zreszta wie kazdy srednio rozgarniety szympans). A 2022 to byl majstersztyk w jego wykonaniu, tylko ciekawe ile wkladu mialo w to usa, a pewnie duzo.

I patrzac na to, jaki byl stosunek
@miku555:

Przecież kontrofensywa była całkowicie zawalona

Ale to nie załużny podjął nietrafioną decyzję o przeprowadzeniu kontrofensywy.

Żałużny to tylko i aż narzędzie - to był strategiczny błąd kierownictwa politycznego.
@robertkk:

A 2022 to byl majstersztyk w jego wykonaniu, tylko ciekawe ile wkladu mialo w to usa, a pewnie duzo


USA w 2022 roku jeśli chodzi o obronę zrobiło wszystko. Wywiad, kontrwywiad, ustawianie pozycji, zalecany arsenał itd.

Pamiętam jak w pierwszych tygodniach wojny w każdym podcaście mówiono jak to na moment przed inwazją brano za fraki Budanowa z całą resztą do Waszyngtonu, bo ci do ostatnich dni średnio wierzyli że w
@eeehhh: prawdpodobnie tak bylo, ale co do Budanova to on raczej wiedzial co sie swieci, ale mogl nie wierzyc ze ukraina jakkolwiek sie obroni

Potem ukraincy stwierdzili że jak już się obronili, to niech USA niech spindala ze swoimi doradcami bo dalej sami sobie poradzą. No i 'poradzili'..


Na to masz jakies zrodlo? Chcialbym sobie poczytac, a wydaje mi sie, ze raczej dalej tam jest mocna wspolpraca miedzy ukraina i usa
@robertkk: Do czego ci źródło by wiedzieć ze front stoi grubo od ponad roku, ze z tych wszystkich zapowiedzi i obietnic które karmiło nas ZSU nic nie wynikło? Ta awantura sztabów trwa już od Bachmutu, z którego USA kazało ukrom uciekać i okopać się gdzieś dalej. Ile Ukrainców tam zginęło i jak bardzo wytracił się potencjał siły, nikt nie odpowie, bo poprawność polityczna.