Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wytłumaczy dokładnie, dlaczego pisowcy tak chcą tego cpk? Przecież nie zrobią na tym wałów, jak rządzi koalicja. Oni czy ich znajomi tam nakupowali ziemi i teraz liczą, że na tym zarobią? Czy co? Dla mnie to kompletny absurd. Coś co na papierze wygląda na przekręt, albo coś co się będzie zwracać (jeśli w ogóle się zwróci) z 40 lat. Nasza gospodarka całkowicie nie przygotowana na takie coś, bo cła, podatki mamy za wysokie względem konkurencji. Jak pisowcy chcą na tym nakraść pieniędzy? Liczą, że za 4 lata wygrają i wtedy nakradną?
#sejm #polityka #cpk
  • 14
Nasza gospodarka całkowicie nie przygotowana na takie coś, bo cła, podatki mamy za wysokie względem konkurencji.


@The_Rainman: poziom cła jest regulowany centralnie przez UE, jeśli dobrze kojarzę.
@The_Rainman:

dlaczego pisowcy tak chcą tego cpk?


jacy pisowscy xD CPK Polacy popierają ponadpartyjnie. jestem przeciwko PiS i popieram CPK

Dla mnie to kompletny absurd. Coś co na papierze wygląda na przekręt, albo coś co się będzie zwracać


5 niezależnych opinii firm audytorskich oraz eksperci uważają inaczej.

Nasza gospodarka całkowicie nie przygotowana na takie coś


20 gospodarka świata nie jest w stanie zrobić lotniska? XDD dużo mniejsze kraje od naszego mają
@colliee:

Zakup samochodu z USA i jego odprawa w Niemczech jest korzystnym posunięciem. Chodzi tu o wysokość stawki podatku vat. W Polsce jego stawka wynosi aż 23%. Korzystając z odprawy w Niemczech, można rozliczać sprowadzany samochód zgodnie ze stawkami obowiązującymi w tym państwie.

Niemieckie prawo przewiduje stawkę podatku vat w wysokości jedynie 19%. W niektórych przypadkach może to być naprawdę odczuwalna różnica. Największą korzyść odniesiemy z tytułu obniżonego vat, kiedy będziemy
@The_Rainman: a może (werble) CPK jest po prostu potrzebną inwestycją? I że są inne argumenty za niż wały przy przetargach i żeby helmuta dupa zapiekła?
Nie, takiej opcji nie bierzemy pod uwage?
@colliee: kiedyś kupowałem samochód z USA i też brałem przez niemcy bo wychodziło taniej. W zasadzie ogarniał mi to wuja, który 20 lat chyba ściąga i coś się na tym zna. Nie wiem jak na inne rzeczy niż samochody.

@thorgoth Bierzemy, tylko chcę widzieć obliczenia na papierze, przez kilka firm. Czy to w ogóle ma u nas sens. Jakie będą koszty, jakie zyski, kiedy to się zwróci i czy coś nie
Bierzemy, tylko chcę widzieć obliczenia na papierze, przez kilka firm. Czy to w ogóle ma u nas sens. Jakie będą koszty, jakie zyski, kiedy to się zwróci i czy coś nie może spowodować tego, że to się nigdy nie zwróci.


@The_Rainman: no i zwróć uwage że strona ZA próbuje coś takiego przedstawiać, lepiej lub gorzej. Z pewnością można tych analiz zrobić więcej i zrobić lepszy proces due diligence ale coś po
kiedyś kupowałem samochód z USA i też brałem przez niemcy bo wychodziło taniej. W zasadzie ogarniał mi to wuja, który 20 lat chyba ściąga i coś się na tym zna. Nie wiem jak na inne rzeczy niż samochody.


@The_Rainman: może tak było prościej i/lub taniej wszystko rozliczyć niż sprowadzając do Polski (może trzeba by było przewieźć auto do Niemiec?)

Ale jeśli ktoś ma magazyn w Polsce, sprowadza towar przez lotnicze cargo
Tak, przeprocesujmy audyt tej inwestycji, najlepiej kilkoma niezależnymi podmiotami, zgodnie ze sztuką.

i na to czekam, zastanawiam się tylko dlaczego pis jest tak ZA nie mając żadnego audytu
@thorgoth:

@colliee

Podałeś dobry przykład na sytuację, w której transport do Niemiec jest bardziej opłacalny i to jest argument na rzecz używania ich lotnisk. Ale nie jest tak, że korzystając z polskich ma się z automatu 4% więcej podatku (co byłoby gigantycznym minusem)
@The_Rainman: bo to pomnik. Będą mogli zawsze mówić:
- że zły Tusk zabrał Polkom i Polakom lotnisko (jeśli nie zbudują),
- że tak cudowny projekt powstał z inicjatywy PiS (jeśli jednak powstanie).

W obu przypadkach jest tuba propagandowa i obie są PRowo zwycięskie dla Kaczora.