Wpis z mikrobloga

Teraz jest grzane, że za tuska teraz znowu będą do niemiec na szparagi wyjeżdżać xD Kogokolwiek nie znam i wyjechał na tzw. "szparagi" to teraz jest zarobiony dom, nowy samochód, grill jak za memcena xD a co pis dał przez ten czas? 100% inflacji skumulowanej i 500zl na miesiąc xD + ostatnie kolory Polsce zabrali w skali szarości
#sejm
  • 15
  • Odpowiedz
@The_Rainman no to wyjedź kto ci broni ? Siedzisz tu bo już się nie opłacało tam jechać bo wszystko w Europie się wyrównało, ale nie martw się niedługo Tusk tak zrobi że znowu będzie opłacało się wyjeżdżać
  • Odpowiedz
@The_Rainman

Ta narracja w ogóle jest średnia, bo podobno Polacy wracają do PL z DE, bo nie czują się tam bezpiecznie. Trzeba czekać na jeden konkretny spin od panów specjalistów z PiS.
  • Odpowiedz
  • 1
@bartas009: gdzieś tu napisałem, że chcę wyjechać? xD ja mam w dupie wyjazd do jakiejś śmiesznej europy. Jakbym miał wyjeżdżać to by była to albo Kanada albo USA, europa jest jak w filmach testo. Typie ludzie za pis cały czas wyjeżdżali, tylko media tego nie grzały bo pis zawładnął 90% mediów xD przecież za tuska za emeryture można było kupić 2 tony węgla a za najlepszego stratega który tyle dał ludzią
  • Odpowiedz
@The_Rainman no jesteś bardzo błyskotliwa osoba jeśli porównujesz ceny z przed X lat do cen które są na rynku teraz, ale jeśli tak już się chętnie cofasz do przeszłości to kiedyś na miesiąc zarabiałem 1300zl bo takie były minimalne krajowe a teraz ? I co na to powiesz koleszko i wielki znawco przeszłości ?
  • Odpowiedz
@The_Rainman no ale jeśli porównujesz co było a co jest to też zrobiłem takie porównanie i co już nic na to nie odpowiesz ? Jak chcesz ci wrzucę trochę do portfela na węgiel jak nie macie już czym grzać w kamienicy ;)
  • Odpowiedz
@bartas009: Ale w jego wypowiedzi chodziło o relację zarobków (czy w tym przypadku emerytury) do ceny towaru. To jest dość proste porównanie, ale jakbyś nie kumał to zgłoś się do oficera prowadzącego z wnioskiem o szkolenie z logiki.
  • Odpowiedz
@bartas009: Nie odnoszę się w ogóle do danych które podał, nie weryfikowałem ich i mnie nie obchodziły. Dalej nie rozumiesz. On napisał o relacji ceny węgla do emerytur. Bezwzględna wartość emerytur nie ma w tej dyskusji najmniejszego znaczenia bez podania danych o bezwzględnej cenie węgla. Jeżeli emerytury nie rosły (bo pisowskie śmiecie nie postanowiły wtedy jeszcze zrujnować PLN) i ceny węgla nie rosły, to ta relacja nadal mogła być lepsza niż
  • Odpowiedz
  • 62
@bartas009 No tak realnie licząc to między '08-'15 wzrosła o ~38%, a między '15-'22 o ~48% Patrząc, że jedni mieli po drodze największy kryzys w historii, a drudzy złote lata to bym się tak przesadnie nad pisem nie spuszczał.
  • Odpowiedz
@bartas009 bo emerytury były waloryzowane do stanu inflacji?
Szok i niedowierzanie że gdy inflacja #!$%@?ła w kosmos to emerytury zaczęły rosnąć żeby były warte tyle samo xD

Wczoraj cała debata o emeryturach opierała się ze strony pisowców że patrzcie jak rosło, wy tyle nie daliście, a prawda jest taka że z samej inflacji było trzeba ciągnąć do góry i te pieniądze są warte tyle samo co w 2015.
  • Odpowiedz
@bartas009: co za różnica czy pensja minimalna wynosi 1000, 5000 czy 50.000? Wytłumacz jak to że pensja minimalna to wyższa kwota przekłada się na dobrobyt.
  • Odpowiedz