Wpis z mikrobloga

Która koncepcja na łazienkę lepsza?
1. Zestaw prysznicowy podtynkowy, ale muszę zrobić zabudowę i będzie dziwny uskok ściany przy zlewie, ale mogę też zrobić półkę w tej zabudowie
2. Zestaw prysznicowy natynkowy na szerszej ścianie, więcej miejsca, bo mogę rozłożyć bardziej ręce i wykorzystać wielkość kabiny

#lazienka #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
PanLodowegoOgrodu - Która koncepcja na łazienkę lepsza? 
1. Zestaw prysznicowy podtyn...

źródło: image_picker_BAE846C6-2A0C-4597-9D7C-844EFD7B8485-53981-00001AD64F401B02

Pobierz

która koncepcja lepsza?

  • 1. 55.3% (21)
  • 2. 44.7% (17)

Oddanych głosów: 38

  • 31
@PanLodowegoOgrodu: Opcja 1. z 90cm szerokości i max 120 cm długości. Jak nie jesteś chłopem 2m wysokim, nie masz 200kg wagi ani nie planujesz orgii pod prysznicem to 160cm jest przesadą. Dodasz sobie tylko roboty w postaci sprzątania tego.
@PanLodowegoOgrodu opcja nr 3. Rozszerzyć szerokość 80 cm na taką, aby dojść do zlewu - usunąć pusta przestrzeń pomiędzy kabiną a umywalka.
Bateria tylko natynkowa. Nie bądź się w gówna podtynkowa, badziew jak cholera.
Do tego chodzi redukcja 150cm na 110 przykład. Za zaoszczędzone 40cm zrobić sobie tam jakiś schowek lub półki
@PanLodowegoOgrodu: Możesz sobie zrobić prysznic walk-in i np ręczniki powiesić na przeciwko prysznica. Jak nie masz opcji 90cm szer to np 80x100 + ruchomy panel, żeby się nie chlapało. Będę sobie robił w życiu drugą łazienkę i jedno czego na pewno będę jak ognia unikał to wszelkiej maści otwierania, rozsuwania, kantów, zakamarków i udziwnień. Z czasem to wszystko się wyrabia, przecieka, kamienieje i grzybieje. Bo nigdy nie doczyścisz. Jak jest miejsce
@Nowa_Zielonka_ @Hrjk @BeginEnd @jalop

Tzn tam będzie jakieś 83-84cm szerokości i to jest max, bo dalej są drzwi i bardziej ich już nie przesunę.

150cm to jest za mało na walk in. Wejście będzie za wąskie jak zrobię odpowiednio długie przeszkolenie, żeby nie kapało.

A może taka opcja pośrednia?
Rzecz w tym że korzystałem z pryszniców 90x90 i to jest dla mnie średnio komfortowe. Teraz mam taki większy na długość j jest
PanLodowegoOgrodu - @NowaZielonka @Hrjk @BeginEnd @jalop 

Tzn tam będzie jakieś 83-8...

źródło: image_picker_8933FC96-8381-450D-9358-05ECF163CBBE-54111-00001ADE86DD3087

Pobierz
@PanLodowegoOgrodu: 1. lepsza, bo jest półeczka. Olej deszczownice jak masz w planach, ja mam i uzywałem moze kilka razy. Szkoda kasy.

PS mam tak samo zrobioną lazienke jak #1 tylko umywalka z kiblekiem są zamienione ;)
@PanLodowegoOgrodu: tak to spoko ;) chodzilo mi bardziej o opcje z polka, ktora wg mnie jakbys sobie zroibil 2 - dla twoich kosmetykow i rozowej to byloby najlepiej, Dzis cala polka #!$%@? mojej jakimis odzywkami szamponami, kremami xD a tak wyzej by staly 2 moje rzeczy - szampon i zel do mycia.

Takie cos widzialem, ale kupuj jakiego hans grohe czy kludi, bo jak jakis z Obi to stalem ostatnio w