Wpis z mikrobloga

A czyli chcecie powiedzieć że PiS przed wyborami obiecał: mega zbrojnie, mega lotnisko, mega elektrownie atomową, mega social, mega bańke na nieruchomościach. i teraz chce budować na tych obietnicach kapitał polityczny XD Rozumiem że Polska to tak bogaty kraj że potrafi uciągnąć te wszystkie inwestycje UWAGA jednocześnie. I jeszcze są ludzie, którzy w to wierzą. Nie wiem czy ludzie, którzy mówią o tych projektach są podstawieni czy nie, wiem że mogą żyć w swoich bańkach, tyle że trzeba wybrać pewne projekty i je skończyć a nie tworzyć kolejne rady i pobierać miliony z wypłat. #cpk
  • 11
@abgaha: tak obietnice wyborcze to droga do rozwoju xd Człowieku ty się zastanów. Zbudujemy lotnisko a za 5 lat zostanie zrównane z ziemią. Dzisiaj priorytetem są zbrojenia, rozwój edukacji i wymyślenie sposób na zwiększenie dzietności, bo inaczej nie będzie miał kto latać i sprowadzać towarów z tego giga lotniska.
@abgaha: xddd no co dzisiaj robi świat? Pewnie co drugi kraj buduje super lotniska? A no nie, Francja 4 największe startupy AI w Europie, Niemcy motoryzacja + AI + odnawialne źródła. Ty mi nie mów synek w co inwestować dzisiaj, bo na pewno nie w giga lotnisko pod Radomiem. Masz kontenerowce, które są w stanie przerzucić kilka razy więcej towaru niż samolot.
@mrocznapszczola: xdddd brawo synek - wg Twojego rozumienia zacofany kraj nie powinien budowac drog bo dla duzych krajow ktore maja siec drogowa rozwinieta nie jest to istotne. Francja - fajnie ze sie na nia powolujesz - ktore z naszych lotnisk mozna porownac do tego pod Paryzem? Ktore mozna porownac do Frankfurtu czy Shipol? Jak to jest ze w innych krajach oplacalo sie inwestowac a u nas sie nie oplaca? Kontenerowce nic
@abgaha: no i prawda w Polsce dalej masz ~1800 km autostrad w porównaniu do ~9000 we Francji czy ~14000 w Niemczech a uwaga uwaga w Czechach 1200. Czyli jeśli polska jest potęgą transportową (najwięcej firm transportowych w UE) to powinniśmy budować giga autostrady żeby mieć przynajmniej te 5000 km, ale jak widać 4 autostrady jest git. To samo z metrem - mamy UWAGA UWAGA 2 linie metra na cały kraj i
@mrocznapszczola: metro akurat w Krakowie by sie przydalo ale mamy pana Majchrowskiego ktory woli szybkie tramwaje ktore jada po trasie wspolnej z "normalnymi" tramwajami... Co do drog mamy malo autostrad jednak sporo drog ekspresowych ktore ciagle sa rozbudowywane (taka S7 ktora zmienia sporo jesli idzie o jazde Krakow - Warszawa) i te rzeczy sa nadal istotne (sam kursuje tylko raz w miesiacu do warszawy i oddanie 2 odcinkow S7 w przeciagu
@abgaha: ale ja nie twierdze, że nie będzie zarabiać - czy gdzieś to napisałem? XD Poprostu, na ten moment państwo Polskie ma inne ważniejsze wydatki. Ty też kupujesz/budujesz wszystko na raz - dom, garaż, samochód, domek letniskowy, itp.?

Jasne można brać kredyt jak u koreańczyków na zakup broni, tylko odsetki od tego wszystkiego będziemy płacić my przez rolowanie długu co 3-5 lat i inflacje 10-15%. Ale za to będziemy mieć rozpoczęte
@mrocznapszczola: tylko ze nikt na nas nie bedzie czekal - to nie jest tak ze w kazda dziedzine mozna wejsc kiedy sie chce i nie ma to znaczenia. Jest roznica oddac lotnisko za 10 lat lub oddac je za 30 - tak samo jak w biznesie - trudniej jest pozniej "wchodzic"