Wpis z mikrobloga

Czacie, że te #!$%@? z MSI do ostatnich wersji biosów(agesa 1.2.0.b) dodają #!$%@? robala, który pokazuje nam pop-up po uruchomieniu systemu niemalże wymuszając instalacje czegoś, co kryje się pod ładną nazwą MSI driver utility installer i jeśli coś Was podkusi i postanowicie zrobić update biosu o którego dostępności owy software Was poinformuje, to możecie się nawet pożegnać z płytą główną( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli macie szczęście, to CMOS i zworka pomoże.
Miałem z tym gównem pierwszą styczność kilka miesięcy temu, gdy natknąłem się na reddicie na mnóstwo wątków z płaczem o "zbrickowanych" płytach głównych i wszystko wskazuje na to, że problem istnieje po dziś dzień.
Wszystkich mniej świadomych użytkowników przestrzegam przed instalowaniem tego gówna, bo jak wiadomo jedyną słuszną opcja na bios update jest stary dobry pendrive( )
Pop-up można wyłączyć w BIOS-ie.
#pcmasterrace #komputery
Ralphs - Czacie, że te #!$%@? z MSI do ostatnich wersji biosów(agesa 1.2.0.b) dodają ...

źródło: temp_file2322343159234185374

Pobierz
  • 11
@Ralphs: Na AMD to wiadomo, że nie instaluje się nowszego BIOSa gdy siedzi w sockecie stary procesor. Tam producenci pożałowali pamięci pamięci Flash na BIOS i mamy obsługę stary procków w starszych biosach albo nowszych ryzenów w nowych biosach na platfomie AM4. Przed aktualizacją trzeba się upewnić czy BIOS nadal wspiera naszą platformę i czy nie zostałą ona wycięta w najnowszej wersji.
To na pewno oto chodzi, a nie o "MSI
via Android
  • 1
@prawilnik całkowita bzdura, bo nowsze biosy z ostatnia wersją agesy podnoszą wydajność na starszych prockach.
A chodzi dokładnie o to co napisałem, ale jak widać Twoje czytanie ze zrozumieniem kuleje. Więc napiszę raz jeszcze - w/w soft może mniej świadomego użytkownika poinformować o aktualizacji biosu co spowoduje, że - tak jak już napisałeś - po aktualizacji powita nas czarny ekran i są przypadki, że nawet wyjęcie baterii czy zworka nie pomogą. Przy
@Ralphs: weź mi to napisz jakoś inaczej, o jaką aplikację chodzi, skąd ją wziąłeś, jak zainstalowałeś? możesz to opisać bardziej zrozumiale? Bo jak wchodzę na stronę MSI, znajduję moją MOBO, to widzę, że jest nowy BIOS. I cała instrukcja w PDF, jak przeprowadzić aktualizację, 3 punkt tej instrukcji: Extract the BIOS-zip file that you have downloaded and paste it to your USB storage device. A cała aktualizacja przebiega z poziomu BIOS-u
via Android
  • 0
@Evzen_Huml Jeśli masz stary bios i zaktualizujesz go do nowszej wersji klasycznym sposobem(USB), to ta nowsza wersja będzie krzyczeć zaraz po uruchomieniu komputera o zainstalowanie MSI driver utility. MSI driver utility ma za zadanie poinformować Cię o aktualizacjach sterowników oraz BIOSu i według MSI może ona posłużyć również do samej aktualizacji BIOSu bez użycia pendrive, co może się okazać bardzo niebezpieczne dla Twojej płyty głównej. Puenta jest taka, żeby zawsze aktualizować BIOS
@Ralphs: ok, teraz zrozumiałem :) ciekawe jest że używam apki MSI Center i tam nie ma odnośnika do instalacji tego MSI Driver Utility. W sumie to ja bym używał, na starym kompie używałem MSI Download Utility, chyba się to tak nazywało, nigdy z tym nie miałem problemu. Raz na jakiś czas tam zerknąłem, czy jest coś nowego, jak było to instalowałem i nigdy się nic nie wykrzaczyło. To samo mam na