Wpis z mikrobloga

#dziendobry Chciałam się z Wami podzielić fotką z mojej produkcji ręcznie robionych mydeł - to mój debiut, proszę o wyrozumiałość. Jak na pierwszy raz jestem zadowolona. Podejrzewam, że męskie grono nie będzie zainteresowane, a i pewnie pojawią się komentarze nieprzychylne. Jednak mi się podoba mój pierwszy wyrób i ładnie pachnie. W przyszłości pewnie wykombinuje coś innego :). Teraz mydła chłodzą się w lodówce. Niektóre urabiałam ręcznie, inne wylane zostały do foremek.

Ciemne mydło skład się, jako peeling:

- kawa

- otręby

- miód

- olejek kokosowy, oliwa z oliwek i jojoba

- napar z rumianku

- witamina E

Jasne mydło, to mycia rąk:

- olejek eteryczny z dzikiej róży

- otręby

- olejek kokosowy

- miód

- napar z zielonej herbaty

- witamina E

#chwalesie #oswiadczenie #rozowepaski
D.....a - #dziendobry Chciałam się z Wami podzielić fotką z mojej produkcji ręcznie r...

źródło: comment_NxnuIwX7hDtGAmtuyccH4mOaA4cvqcU8.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeReFeRencja: to się domyślam :) czyli są gdzieś wypisane ilości olejków, witamin itd. ile tego dodawać? Pytam, bo zastanawiam się jak bardzo spersonalizowane mydło można sobie zrobić. Takie do konkretnych zastosowań. Czy wymaga to dużo doświadczenia, czy już za którymś razem można osiągnąć to co się chciało.
  • Odpowiedz
@JutroRzucamPalenie: no mydło od podstaw, to dwa podstawowe produkty do wyboru mydła muszą być dobrze odmierzone i proporcjonalnie, reszta wg. uznania, pamiętaj, żeby nie mieszać ziół, które wchodzą w interakcje, etc, eteryczny olejek to tak od 5 do max 20 kropli, z eterycznymi nie wolno przesadzać
  • Odpowiedz