Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Węgierki! Mój mąż i ja przeglądamy wykop od wielu wielu lat, ale jesteśmy jak bohaterowie tych memów, którzy śmieszkują nieśmiało z oddali. Wczoraj przytrafiła nam się sytuacja, która jednak ze śmieszkowaniem ma niestety niewiele wspólnego i szukamy pomocy gdzie się da. Pomyślałam, że może warto zgłosić sprawę do #csiwykop. Do rzeczy: wczoraj (06.02.2024) w Warszawie około godziny 13:15 na skrzyżowaniu ulic Cybernetyki i Obrzeżnej jakiś kierowca wymusił na nas pierwszeństwo wjeżdżając w bok naszego auta, po czym dokonał zuchwałej ucieczki z miejsca zdarzenia na oczach wielu świadków. Jechaliśmy z moimi i tak już zestresowanymi rodzicami zawieźć mojego tatę na badania. Szczęście w nieszczęściu podczas stłuczki nikomu nic się nie stało. Drzwi z tyłu od strony kierowcy są mocno wgniecione, raczej całe do wymiany. Sprawa odszkodowania jest dla nas jednak kwestią zdecydowanie drugorzędną, chcielibyśmy pociągnąć do odpowiedzialności osobę, która nawet nie sprawdziła czy w wyniku swoich nieprzemyślanych decyzji nie zrobiła komuś krzywdy. Jak ustaliliśmy za pomocą monitoringu z budynku obok kierowca skręcał w lewo w ul. Obrzeżną z pasa do jazdy prosto. Wszystko działo się bardzo szybko i nie zdążyliśmy nawet zobaczyć początku rejestracji, nie wspominając już o tym, że nie przyszło nam do głowy, że ten ktoś ucieknie mając na sobie tyle par oczu. Sprawa została zgłoszona na policję, niestety poinformowano nas, że monitoring miejski z tego skrzyżowania nie zapisuje obrazu, służy jedynie do podglądu online. To co udało nam się zapamiętać: auto sprawcy to ciemne (czarne/grafitowe) Audi prawdopodobnie model A4/A6 raczej starsze.
Nasze auto to stare beżowe volvo s60, rocznik 2001. Od wczoraj na własną rękę próbujemy uzyskać nagrania z kamer z okolicznych sklepów/ restauracji. I tu nasza prośba: jeśli ktoś z Was był wczoraj w tej okolicy i dysponuje jakimikolwiek informacjami, które pozwolą nam ustalić sprawcę to bardzo prosimy o kontakt. Wszelkie porady co możemy jeszcze zrobić w tej sytuacji też mile widziane. #warszawa #csiwykop #mordornadomaniewskiej #mokotow
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@SzybkiBLN Łatwo oceniać, może sama bym tak oceniła inną sytuację, ale to auto było na tyle blisko nas od początku, że nie było żadnej możliwości żeby zobaczyć rejestrację, potem schował się za innymi autami stojącymi w korku. Poza tym mówimy o ułamku sekundy po głośnym oszałamiającym huku.
  • Odpowiedz
@uffie: miałem stłuczkę na rondzie i też kierowca zwiał, pierwsze co zrobiłem to zapisanie rejestracji, no ale jak na 4 osoby nikt nie myśli to gratulacje, w każdym bądź razie życzę powodzenia w znalezieniu sprawcy.
  • Odpowiedz
Od wczoraj na własną rękę próbujemy uzyskać nagrania z kamer z okolicznych sklepów/ restauracji.


@uffie: i na tym skupcie się jak tylko będziecie mogli. A czas nagli, bo nagrania nadpisują się zazwyczaj po kilku dniach. A na psiarskich nie liczcie, bo oni już umorzyli to śledztwo.
  • Odpowiedz