Wpis z mikrobloga

@kropek: Zawsze 3? Nie pamiętam jak w Ikea ale kilkukrotne włączenie i wyłączenie większości smartżarówek je resetuje i pokazują to właśnie mruganiem. Ale może to być to też jakieś powiadomienie albo cokolwiek innego masz tam ustawione. Sprawdź logi.
  • Odpowiedz
@IKEApl: a czy te wasze żarówki można podłączyć „offline” np po zigbee i home assistancie na własnym serwerze, bez żadnych kont i podawania rozmiarów butów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@IKEApl jezu, wy się odezwijcie napiszcie im jaki wasi klienci mają problemy bo nie tylko ja mam bo w niejednej żarowe tak się się dzieje i napiszcie dla wszystkich co to znaczy 3 razy miganie i co z tym robić to się dzieje raz na jakiś czas czasem 2 razy czasem raz j lotme wszystko normalnie
  • Odpowiedz
@kropek: Też to miałem. W końcu WAF spowodował, że odłączyłem je z sieci ( ͡ ͜ʖ ͡)

Z tego co zauważyłem, to działo się to zawsze po tym, jak żarówka była poza siecią, bo np. miała wyłączony prąd przez dłuższy czas. np. po nocy. Może to oznacza, że żarówka mówi, że się zgubiła i musi się sparować z siecią, co właśnie robi migając.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@panDocent i my się musimy domyślać bo @IKEApl nje może tego napisać wyjaśnić sprawy tylko odsyła na ich durna infolinię każdego aby czas tracic... Za co Wy dostajecie pieniędze? Dowiedzcie się jak jest i napiszcie tu
  • Odpowiedz
@IKEApl: a czy te wasze żarówki można podłączyć „offline” np po zigbee i home assistancie na własnym serwerze, bez żadnych kont i podawania rozmiarów butów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kajak98: tak, przecież to normalne zigbee. Od dawna mam je podłączone w ten sposób. Działają lepiej niż z bramką Tradfri (tj. od 2 lat brak jakichkolwiek problemów), a przy okazji pilota Tradfri mogę używać do sterowania nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Noniusz jaka bramkę dokładnie masz? Jak wygląda proces parowania pilotów i żarówek? Pilot sparowany z bramka możesz używać do scen? Do grup żarówek wygodnie to programowo zmieniać?
  • Odpowiedz
@kropek: pilot nie jest sparowany bezpośrednio z żarówkami, a jedynie podłączony do HA. Naciśnięcie każdego z przycisków na pilocie może być triggerem dla automatyzacji, więc u mnie np. 2 przyciski przełączają sceny, 1 włącza/wyłącza główne oświetlenie, a 2 mam przypisane do sterowania głośnością wzmacniacza (pilot 5 przycisków).

jaka bramkę dokładnie masz?


Taka, na CC22531, ale pewnie nie ma większego jaką kupisz.
  • Odpowiedz