Wpis z mikrobloga

W styczniowym scientific American jest kilka artykułów o tym że Amerykanie planują modernizacje swojego arsenału nuklearnego.
Co mnie uderzyło w tych artykułach:
- robią to by jak armia nie zapomnieć jak się to robi.
- ok 200 żołnierzy dostało raka od PVC ponieważ w silosach rakietowych była kiepska wentylacja.
- że tylko część ludzi dostała odszkodowania za choroby związane z testowaniem broni A.
Zależało to od tego po której stronie granicy stanu byłeś
- że silosy z rakietami są usytuowane w środku Stanów.

I w zależności od pogody możesz przeżyć albo umrzeć w ciagu kilku dni. Chyba że jesteś w Kalifornii. To tutaj możesz czuć się bezpieczny.
Teraz już wiem dlaczego tam jest silicon valley.

#ciekawostki #wojsko #usa #gruparatowaniapoziomu
Slwk_1 - W styczniowym scientific American jest kilka artykułów o tym że Amerykanie p...

źródło: IMG_20240206_195520

Pobierz
  • 17
  • 0
@kexus512: to jest wplyw wiatru ma opad promieniotwórczy spowodowany atakiem na silosy rakietowe w stanach.
Wzięto "stan pogody" z kilku dni w 21 roku.
Najgorzej by bylo 2 grudnia bo chmura dotarła by do nowego Jorku i okolic
odwrotnie.

Rosjanie strzelają rakietami w silosy amerykańskie.


@Sl_w_k_1: To dlaczego jest tam takie zdanie?

... rozprzestrzenianie się opadu z głowicy o energii wybuchu równej 800 kilotonom, która zdetonowała w tym samym czasie w każdym z 450 silosów...

Czy oni założyli że ktoś trafi jednocześnie 450 silosów i wywali od środka? Czy to błędy w tłumaczeniu?
Czy oni założyli że ktoś trafi jednocześnie 450 silosów i wywali od środka?

@zimowyporanek Tak to dla mnie brzmi w oryginalnym tekście jakby tak założyli. I zasymulowali w który dzień 2021 r. najlepiej oraz najgorzej to by się skończyło.

Credit: Sébastien Philippe, Svitlana Lavrenchuk and Ivan Stepanov


https://www.scientificamerican.com/article/who-would-take-the-brunt-of-an-attack-on-u-s-nuclear-missile-silos/
@kexus512: @Sl_w_k_1
Svitlana Lavrenchuk and Ivan Stepanov


@dasfddklfdslkfkx: XDDD ruskie

jakby tak założyli. I zasymulowali w który dzień 2021 r. najlepiej oraz najgorzej to by się skończyło


dlaczego ta gazetka nazywa się "scientific", przeciez to moze najwyzej jako papier toaletowy służyć XDDD
@kexus512: Już mi się kiedyś zdarzyło tu wytknąć głupotę w tekście z Nature.

Analiza statystyczna gdzie dobór danych był taki piękny, że to się nadawało jako tekst rozrywkowy, nic nieznacząca ciekawostka, a nie poważna praca. I dobór słów świadczył, że oni wiedzieli co tu zrobili ;/

Nikomu nie można ufać;(
@Sl_w_k_1: Zerknij sobie ten tekst co zalinkowałem 4 komentarze wyżej. Strona czasopisma się zgadza, jako autor podpisany Sébastien Philippe, ale pod grafikami jest jeszcze powyższa dwójka wymieniana.

Ja tam nie pisze, że ruskie. Przy obu nazwiskach wychodzą mi Niemcy. Ale wiadomo, że w Niemczech roi się od ruskich ;D