Wpis z mikrobloga

tldr czy zajebisty blat z konglomeratu kwarcowego zrobi robotę na kuchni z IKEI

Biorę kuchnię z magicznego sklepu IKEA. Koszt 14k z montażem vs 25k od byle jakiego stolarza w Gdańsku. Jakościowo ikea wypada na plus, ale nie jest tak dopasowana.

Kuchnie mam bardzo foremną-modułową. Jedyny problem z kuchnią z ikei, to że na górze będą blendy.

Pytanie, czy to w praktyce wygląda słabo? Zazwyczaj show roomy ikei mają górne meble w dużym odstępie od sufity, ja tego nie chce.

No i finał. Marzy mi się blat z konglomeratu kwarcowego. Koszt 10k. 15k, jeśli zrobiłbym z niego też okładzine ścienną pod szafkami wiszącymi. Czy to ma sens, kiedy biorę taką "tanią" kuchnię? Nie wiem, czy zajebisty efekt blatu nie zniknie przy marności kuchni z ikei, o ile ona faktycznie marnie wygląda.

#kuchnia #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
PanLodowegoOgrodu - tldr czy zajebisty blat z konglomeratu kwarcowego zrobi robotę na...

źródło: _realizationsItem-2353

Pobierz

czy zajebisty blat z konglomeratu kwarcowego zrobi robotę na kuchni z IKEI

  • tak 59.6% (28)
  • nie 40.4% (19)

Oddanych głosów: 47

  • 20
@PanLodowegoOgrodu: meble kuchenne z Ikei są spoko jakościowo, i o ile nie masz super konieczności idealnego dopasowania na wymiar to będziesz zadowolony. Czy taki blat ma sens, to już raczej kwestia tego czy ci się podoba, bo wg mnie wygląda to okropnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę jeśli chcesz taki sam wzór walnąć na ścianę :)
@PanLodowegoOgrodu: interesujące, mi właśnie w Ikei krzyknęli prawie 18k, a od stolarza na wymiar bez żadnych kompromisów zapłaciłem 14k. Ale podobno teraz Ikea robi jakieś obniżki o 20% bo się chyba skapnęli, że ostro przegięli.
@PanLodowegoOgrodu: jak montowałem szafki z ikei to blenda wyszła 2 cm, czyli tak naprawdę grubość płyty, praktycznie niewidoczna. Gdyby nie to że, trzeba trochę unieść szafki, żeby zawiesić można by to zrobić całkowicie do sufitu i odstęp między dolnymi a górnymi szafkami dalej by był poniżej 60 cm przy wysokości pomieszczenia 254, więc nie wiem skąd ta duża blenda pod sufitem. No chyba, że nowe budownictwo i masz powyżej 260.
Czy to ma sens, kiedy biorę taką "tanią" kuchnię?


@PanLodowegoOgrodu: to nie ma sensu bez względu na to, jaką bierzesz kuchnię. Za 10 lat moda się zmieni, tobie za 3 lata kuchnia się znudzi, a przez 30 lat nic nie zrobisz, bo dużo zapłaciłeś. Koniec końców po 3 wejściach do kuchni to będzie tylko kuchnia, a nie coś nowego.
@PanLodowegoOgrodu: jak górne szafki mógłbyś dać pod sufit i nie byłyby za wysoko, to warto to zrobić (o ile sufit trzyma poziom. Na popuszczonych zawieszkach śmiało nasuniesz szafkę na szynę od strony lodówki. Przy blacie z konglomeratu weź pod uwagę minimalną grubość blatu, żeby indukcja weszła nad piekarnikiem. Electrolux ma płyty slimfit, ale i tam przy montażu nad piekarnikiem jest minimum 28mm, a nad szufladą 12mm. Zostaje ta nieszczęsna płytka lodówka
@PanLodowegoOgrodu jestem z Gdańska i nie wiem co Ty tam masz napakowane że tyle ta kuchnia nawet z Ikea ma kosztować. Cena abstrakcja jeżeli to liczone bez blatu.
Co do jakości kuchni Ikea- ma swoich fanów ale nóżki które montują to śmietnik, tymbardziej przy tym ciężarze który dojdzie.

No i coś czuję że stolarz podał Ci cenę z blatem bo mam znajomych co są drodzy, ale bez jaj( ͡~ ͜ʖ
@PanLodowegoOgrodu a i jeszcze jedno. Pamiętam że trójmiasto ma dość wygórowane ceny więc poszukaj sobie na FB czy olx stolarza który jest z poza Trójmiasta nawet zapłać za dojazd z dwie trzy stówy a napewno cena będzie dużo mniejsza.