Wpis z mikrobloga

Pytanie do specjalistów- pracuje jako bankier i #!$%@? mnie to wciskanie kredytów, dobrze śmigałem na kompie, skończyłem technikum informatyczne, 2 miechy temu wyszedłem z odwyku (trawa i alko) wychodzę z gówna i chce coś w życiu zmienić, głupi nigdy nie byłem. Od czego proponowalibyście zacząć
#gospodarka #praca #it
  • 8
  • Odpowiedz
@Zientek94: w jakim stopniu potrafisz mówić po angielsku - pisanie, czytanie, słuchanie? tak samemu szczerze przed sobą sobie odpowiedz. musisz potrafić samemu googlować informacje po angielsku, musisz rozumieć co do ciebie facet na filmiku na youtubie mówi, no i musisz kiedyś gdzieś jakiemuś typowi z ameryki odpisać na wiadomość w pracy. jak to potrafisz, to jestes juz przed swoimi konkurentami, a jeszcze nie zacząłeś sie uczyc kodzic xd
  • Odpowiedz
  • 0
@stary_grat: no tu raczej właśnie kwestia od czego zacząć naukę programowania i w jakim kierunku iść chciałem podpytać osób, które w tym siedzą. Czy tak jak wujek google podpowiada java, python czy php. Nigdy w tym nie siedziałem więc ciężko mi się wypowiedzieć. Dużą wiedzę MIAŁEM pod kątem sprzętu i jego serwisu, naprawiałem iphony na własną rękę etc ale to było 10 lat temu. Szukam czegoś lepiej dochodowego ale nie wiem
  • Odpowiedz
@Zientek94: obecnie jest kryzys na rynku IT i PODOBNO nawet seniorzy nie potrafia znalezc nowej pracy, aczkolwiek bralbym to troche przez palce nie znając umiejętności takich kandydatów. to że ktoś przesiedzi 5 lat w firmie nie czyni go seniorem, bo może te 5 lat robić jakieś głupie powtarzalne zadania. ja siedze w webówce, pisze na froncie. php już dawno temu odeszło do lamusa, choć na pewno da się w tym dalej
  • Odpowiedz
@Zientek94: zalap sie na jakis Service Desk z prawdziwego zdarzenia i masz gotowa trampoline do kariery w IT. Poczatki beda ciezkie bo praca zmianowa czesto w trybie 24/h, ale to zaprocentuje.
  • Odpowiedz
  • 1
@stary_grat: mega dzięki bo pierwszy raz pisząc tutaj - w życiu się nie spodziewałem, że ktoś aż tak będzie wstanie podpowiedzieć co i jak. Analizuje temat, patrząc na podrzuconą grafikę z reddita pierwsze gdzie doszedłem to js. Ale tak jak napisałeś jako ten już z doświadczeniem i znając ten rynek to od czego byś zaczął mocno biorę sobie do serducha, spróbuję - stary nie jestem (29) i zobaczymy co z tego
  • Odpowiedz