Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem na etapie wyboru dachówki ceramicznej. Czy jesteście w stanie coś doradzić polecić?
Założenia:
- dachówka musi być czarna
- dachówka musi być ceramiczna
- będę kładł ją sam
- dach kopertowy, więc będą docinki

Poniżej rzut z kontrukcji wiązarów:

Zastanawiałem się nad Brass Rubin 9V, Brass Rubin 13V lub Roben Piemont. W składzie proponowali mi Creaton Titana Czarna Glazurowana ale wydaje mi się za wielka.

#budowadomu #budujzwykopem #dach #dachowka
dfray26 - Mirki, jestem na etapie wyboru dachówki ceramicznej. Czy jesteście w stanie...

źródło: Screenshot from 2024-02-05 20-30-23

Pobierz
  • 6
Mam i układałem sam Piemonta, jest super. Tylko u mnie nie było docinek, i mam grafitową :) Wygląda jak nówka od czasu ułożenia. Z 10 palet nie miałem potłuczonej żadnej dachówki z tego co pamiętam. Wyliczyłem tak, że zostało mi 15 sztuk.
@dfray26 z tych co wymieniłeś najbardziej polecam Brassa niemniej będzie droższy niż Röben który też jest bardzo fajny. Titanii nie polecam mimo że swego czasu sprzedawałem ją tirami.
Zwroty to kwestia składu w którym kupisz dachówkę . Jak ktoś trzyma dany model to raczej nie powinno być problemu ze zwrotem. Nie ma kąta nachylenia ale zakładam że połać ma ok. 7mb. długości dlatego nie ma co się bać dachówek dużego formatu.
@adziogadzio po prostu często dostawałem wadliwy towar od producenta. Zdarzały się tak krzywe że nie sposób było je zamontować. O ile z samą wymianą nie było problemów tak zawsze powodowało to jakieś zgrzyty i opóźnienia. Nie wiem jak to wygląda teraz niemniej dochodzą mnie słuchy że konkurencja wykupuje Creatona .