Wpis z mikrobloga

@Smarek37: tu nie chodzi o koszty, a o rzeczy ktore beda sie dzialy na okolo i w domu. Burzenie scian, wywozenie gruzu, prace brukarskie, ogrodowe. Będzie dużo kurzu i brudu, stąd decyzja o rozbiciu na 2 etapy. No i nie zrobie tego wszystkiego w 1 rok. Po prostu chce mieć już zaizolowane żeby zejść z opłat za ogrzewanie, a w międzyczasie będą działy się te dodatkowe remonty.
  • Odpowiedz
@StulejkowyPotwor: kumam. Bez tynków to nie powinno być więcej niż 2 stówki za metr. Choć przyznam, że strach ostatnio podawać na wykopie ceny, bo się tu ostatnio taki jeden zesrał, że wykopki zawyżają i napędzają rynek cenowy w POLSCE
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@StulejkowyPotwor mi chodziło o to że m2 lepszego styropianu o grubości 14cm kosztuje około 40 zł a 20cm gorszego kosztuje około 37 zł.
Lambda styropianu 0.031 vs 0.045. A przy styropianie 0.030 przy 13 cm to około 44 zł za m2.

To masz różnice nawet 7 zł za m2.
Nie wiem jak z robocizną, czy za grubszy styropian biorą więcej czy tyle samo.
  • Odpowiedz
@kilobajt: Czaje. Niestety, stary dom. Nikt mi nie powiedział żeby podczas wymiany stolarki okiennej wysunąć sobie okna na zewnątrz. Teraz nikt się nie podejmie ich przesunięcia :D Żeby nie zrobić bunkru z domu nie mogę iść w 20cm.

@Smarek37 Śląskie. Okolice Katowic.
  • Odpowiedz