Wpis z mikrobloga

Jakim cudem Friz ma problem z wypuszczaniem filmu na czas z danej serii i często filmy są wypuszczane po ustalonym czasie a Stanowski ma przygotowane ponad 30 materiałów (na kanale obecnie 7), z czego kolejne 4 wleciały na przestrzeni ~ 8/9 godzin (pierwszy screen z 1:00, drugi z teraz - 9:45). Ok ktoś powie filmy Friza zawierają więcej montażu, jasne, tylko, że cała seria z czegoś zawiera max. 5-7 filmów, jego filmy są nagrywane z 2, 3 miesiące wcześniej, czy nawet do pół rok i montowane przez te miesiące, a i tak się nie wyrabia... tutaj chłop ruszył z siedzibą firmy, z zatrudnieniem pracowników, strukturą itp. Czyli ze wszystkim uwinął się w 2 miesiące.

#friz #stanowski #youtube #polskiyoutube
danoneek - Jakim cudem Friz ma problem z wypuszczaniem filmu na czas z danej serii i ...

źródło: k0

Pobierz
  • 9
@danoneek: Jak w ogóle możesz porównywać te rzeczy. Nie wiem czemu friz się nie wyrabia bo pewnie dałoby radę ale nie ma sensu tego porównywać.

Co do tego, że nagrywane wcześniej to zgadzam się ale weź też pod uwagę, że na pewno reagują na odbiór filmu i następnie znowu montują zmontowane filmy więc nie wszystko jest 100% gotowe.
  • 0
@smieszek321:

Jak w ogóle możesz porównywać te rzeczy. Nie wiem czemu friz się nie wyrabia bo pewnie dałoby radę ale nie ma sensu tego porównywać.


No normalnie i jedno i drugie to jedno wielkie korpo już, to nie tylko śmieszne/dojrzałe filmy, to jeden wielki biznes, za którym stoją gigantyczne pieniądze.

Co do tego, że nagrywane wcześniej to zgadzam się ale weź też pod uwagę, że na pewno reagują na odbiór filmu
@danoneek: Odpowiadam, MONTAŻ, DUŻO CIĘĆ, OBRÓBKA wideo aby było CUKIERKOWO. Dodatkowo oczywiście wyjebongo, trochę opóźnienia to nic się nie stanie. Mam nadzieje, że odpowiedziałem na twoje pytanie. po prostu friz ma wywalone.
tl;dr; stanowski ma 2-3 godziny do zmontowania na odcinek , friz kilka dziesiatki setki godzin.

@danoneek: zgadzam sie z @smieszek321 to nie są porównywalne formaty, z jednej strony masz dwie gadające głowy w telewizyjnym formacie, odpowiednik youtobowej kanapówki traktowanej pogardliwie jako łatwe fimy, do nagrania w godzine.

Z drugiej strony masz fimy w których bierze kilkanaście osób, przez conajmniej kilka dni, w kilku lokacjach z pewną dozą przygotowania, jest conajmniej kilku
  • 0
@lentilek: @topikPajak Ja wiem doskonale, że montażu jest sporo, ale nie uwierzę w to, że nagrywają we wrześniu filmy, a w styczniu Friz mówi: "hehe za tydzień w sobotę kolejny odcinek", przychodzi sobota, a on: "kochani małe opóźnienie, film jednak na 16"

Rozumiem jakby sam to montował, ma ludzi którzy dzielą ten film, montują mu go wstępnie, mają 3/4 miesiące na montaż 5-7 odcinków, a on już w drugim czy trzecim
@danoneek: Bo Friz kompletnie nie ma pojęcia o biznesie, tak samo Wujek Łuki, a Stanowski widocznie ma, zresztą wydaje mi się, że tutaj może być to kwestia doświadczenia montażystów - Friz zawsze stawia na młode osoby, które same się nauczyły, Stanowski może zatrudnia do tego osoby po kursach, szkoleniach którzy siedzą w tym wiele lat i dlatego jest taka różnica. Może też dobrze ich wynagradza kiedy wykonają prace na czas. To